آموزش آربیتراژ

آربیتراژ، فرآیندی است که توسط معامله گران بین بازارهای مختلف انجام می شود. افراد با این کار از اختلاف قیمت بین بازارهای مختلف استفاده می کنند و با خرید در یک بازار و فروش در بازار دیگر، سود می برند.

فواید آربیتراژ در سطح کلان

آربیتراژ می تواند جغرافیایی یا بین انواع مختلف بازارها باشد. در سطح کلان، عمل آربیتراژ موجب تسویه بازارها و همگرایی قیمت ها می شود و در عمل موجب انتقال دارایی از بازاری که عرضه بیشتر ( و قیمت کمتر) دارد به بازاری که به طور نسبی تقاضای بیشتر (قیمت بالاتر) دارد می شود. به این ترتیب قیمت در همه بازارها یکسان ( به صورت نسبی یکسان؛ اختلافی به اندازه هزینه های انتقال یا کارمزد انتقال بین بازارها همواره وجود خواهد داشت) می شود.

آربیتراژ در بازار زعفران

در بازار زعفران، هم اکنون می توانید با فروش در بازار آتی و خرید در بازار گواهی سپرده به عملیات آربیتراژ پرداخته و سود کسب کنید. تصویر زیر، به طور خلاصه به آموزش آربیتراژ در بازار زعفران می پردازد:

سود این عملیات قطعی است. فقط در یک حالت که ممکن است قیمت در بازار آتی بسیار رشد کند و شما مجبور به افزایش وجه تضمین شوید، مقداری از سود کاسته می شود و نیاز به اورده بیشتری هست.

دنیای زعفران، به صورت روزانه سود آربیتراژ را محاسبه و منتشر می کند که در ستون کناری سایت و همچنین کانال تلگرام قابل مشاهده است.

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما