درباره ما

دنیای شفاف زعفران، یک تیم تحقیقی-رسانه ای است که با تمرکز بر صنعت زعفران و بخش کشاورزی، معاملات بورس (گواهی،آتی، اختیار)، رصد اخبار و تحولات و … تلاش دارد، در مسیر اعتلای این صنعت گام بردارد.

ما ارتباطات گسترده ای با بازار سنتی زعفران و بازیگران آن داریم. همچنین تحلیلگران ما، ضمن رصد و تحلیل معاملات زعفران در بورس، محتواهای مفیدی برای فعالان این حوزه در اختیار شما قرار می دهد.

تیم دنیای زعفران فعالیت گسترده ای در زنجیره صنعت زعفران، انجام می دهد و یا در برنامه دارد که بخشی از آن در این وبسایت در اختیار شما قرار می گیرد.

حرف اصلی ما چیست؟

صنعت طلای سرخ دردهای بسیاری دارد که مهمترین آن نظام بسیار ناعادلانه قیمتگذاری محصول، مخصوصا در مواجهه دلالان داخلی با تجار خارجی است. اعتقاد ما این است که اولین گام برای رفع این دردها، شفافیت است؛ اعداد و ارقام و تحلیل های مبتنی بر آمار بنیان بسیاری از رانت ها و بی عدالتی ها و البته نقصان های نهاد بازار را را برخواهد کند.

زعفران باید تحلیل پذیر و شفاف باشد

این در حالی است که برخی با نگاهی سطحی تقویت بسته بندی، ممنوعیت صادرات فله ای و حتی کشف قیمت زعفران در بورس کالا را درمان درد ها می دانند. البته کشف قیمت از طریق معاملات آتی در بورس ، ایده خوبی است اما بدون شفافیت و بدون آمار و داده، این بازار چگونه تعمیق شود و چگونه کار شود؟ معامله گران آتی زعفران نیاز به داده و نمودار و تحلیل دارند تا بتوانند درباره روندهای پیش رو تخمین مناسبی به دست آورند و بر اساس آن تصمیم بگیرند.

لذا ما در دنیای زعفران بنا را بر ایجاد شفافیت آماری درباره زعفران گذاشتیم و به رغم سختی ها، مجموعه ای منحصر به فرد از داده ها درباره قیمت، مقدار و تجارت در صنعت زعفران جمع آوری کردیم. برخی از آمارها تجمیع داده های متفرق رسمی است و برخی به صورت انحصاری توسط دنیای زعفران، با استفاده از داده ها و صورت های خرید و فروش برخی شرکت های خصوصی تهیه شده است.

در کنار داده های قیمت و مقدار و تجارت و تحلیل آنها، محتواهایی مفید و به روز درباره بازیگران صنعت زعفران، فناوری های نوین موثر بر روندها، وضعیت معاملات زعفران در بورس کالا (فیزیکی، گواهی سپرده و آتی)، اخبار و قیمت روز تهیه کرده و در اینجا در اختیار شما قرار می دهیم.

دنیای زعفران برای چه کسانی مفید  است؟

گمان ما این است که محصولات تولیدشده توسط ما برای فعالان صنعت، پژوهشگران و البته معامله گران بازار آتی و گواهی سپرده زعفران بسیار مفید باشد و به همین خاطر محصولات را بر اساس نیازهای این گروه های اصلی مخاطب تهیه می کنیم.

ارتباط با ما

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما