صندوق هزار میلیاردی زعفران تا ماه آینده فعال می شود

  • توسط دنیای زعفران
  • شهریور 20, 1397
  • اخبار

یک نهاد جدید در صنعت زعفران ایجاد می شود:

صندوق هزار میلیارد زعفران تا ماه آینده فعال می شود

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از فعالیت صندوق زعفران تا ماه آینده خبر داد. وی سرمایه این صندوق را 5 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که در گام نخست با هزار میلیارد تومان آغاز به کار خواهد کرد. او جزئیاتی درباره نحوه عملکرد این صندوق ارائه نکرد.


حسین شیرزاد در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه صندوق زعفران با حمایت و مشارکت زعفران کاران ، اتحادیه ها و استاندار خراسان رضوی تشکیل شده است افزود: 49 درصد سهام این صندوق سهم دولت و 51 درصد نیز سرمایه بخش خصوصی است. وی گفت: در طرح مطالعاتی 5 هزار میلیارد تومان به عنوان سرمایه اولیه صندوق در نظر گرفته شده که در گام اول صندوق با هزار میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز می کند. مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود: زعفران کاران تا دو ماه آینده از فواید این صندوق بهره مند می شود. شیرزاد گفت : صندوق زعفران در مدیریت زنجیره تولید ، توزیع و صادرات به عنوان تامین کننده مالی نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

45 تن زعفران خرید تضمینی شده، فروخته و صادر شد

وی میزان خرید تضمینی زعفران را حدود 68 تن اعلام کرد و افزود : سازمان مرکزی تعاون روستایی به منظور حمایت از کشاورزان در مناطق محروم زعفران را خریداری کرد و برای رونق صادرات و جلوگیری از کاهش ارزش این محصول، زعفران را در بورس کالا به خریداران عرضه کرد. مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: حدود 45 تن زعفران در بورس کالا فروش رفته و بخش قابل توجهی نیز صادر شده است. شیرزاد تاکید کرد: هیچ نگرانی از بابت تولید، عرضه و صادرات زعفران وجود ندارد و بازار مدیریت شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما