صادرات یک کیلو زعفران برابر با ۱۵ بشکه نفت است

  • توسط دنیای زعفران
  • آذر 21, 1397
  • اخبار

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به کاهش نیافتن تولید

صادرات یک کیلو زعفران برابر با ۱۵ بشکه نفت است

نایب رئیس شورای ملی زعفران، صادرات یک کیلو طلای سرخ را برابر با ۱۰ تا ۱۵ بشکه نفت اعلام کرد. به گفته وی، تولید در سال جاری کمتر از سال گذشته نخواهد بود.


پیش بینی ثبات تولید در در سال جاری

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت تولید طلای سرخ در سال جاری اظهار کرد: با توجه به آنکه برداشت زعفران کماکان تا روز‌های پایانی آذر ادامه دارد، از این رو امکان برآورد دقیق تولید وجود ندارد.وی افزود: اگرچه وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی پس از فصل برداشت باید میزان دقیق تولید را اعلام کند، اما به سبب افزایش سطح زیر کشت پیش بینی می‌شود که میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر نباشد. میری از ثبات قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران، ۷ میلیون و حداکثر ۱۱ میلیون تومان است. نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: با توجه به آنکه قیمت زعفران تابع عرضه و تقاضاست، بنابراین امکان پیش بینی بازار در روز‌های آتی وجود ندارد.

انتقاد مجدد از پیمان سپاری ارزی/ هر کیلو زعفران معادل 15 بشکه نفت

به گفته وی با توجه به مسئله پیمان سپاری ارزی و بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما، طلای سرخ ایرانی در حال خروج غیر قانونی از مرز‌های کشور است که این امر هشدار جدی برای بزرگترین تولید کننده زعفران به شمار می‌رود. میری، صادرات یک کیلو زعفران را برابر با ۱۰ تا ۱۵ بشکه نفت اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی زیرساخت‌های لازم برای صادرات مهیا نیست، در حالیکه با فراهم شدن زیرساخت‌ها و برندسازی محصول می‌توان ضمن افزایش مصرف زعفران، صادرات را رونق بخشید تا نیازی به درآمد صادرات حاصل از منابع نفتی نداشته باشیم. نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: با وجود آنکه بسیاری از کشور‌ها همچون چین، زعفران را به عنوان دارو مصرف می‌کنند، از این رو برندسازی و تبلیغات زعفران ایرانی در بازار‌های صادراتی می‌تواند تاثیر بسزایی در جایگزینی این محصول با منابع نفتی داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما