• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • تعطیلات سال نو میلادی خریداران زعفران را کاهش داد/ بازار باثبات است

تعطیلات سال نو میلادی خریداران زعفران را کاهش داد/ بازار باثبات است

  • توسط دنیای زعفران
  • دی 11, 1398
  • اخبار
خریداران زعفران - مضرات زعفران

یک فعال بازار مطرح کرد

تعطیلات سال نو میلادی خریداران زعفران را کاهش داد/ بازار باثبات است

قیمت زعفران از 6 تا 10.5 میلیون تومان

یک عضو شورای ملی زعفران آغاز سال نو میلادی را یکی از دلایل کاهش خریداران زعفران ایرانی در بازار جهانی عنوان کرد و گفت که کاهش فروش در این روزها طبیعی است. به گفته حسینی، طی یک هفته گذشته تغییرات محسوسی در قیمت زعفران رخ نداده است.

علی حسینی  با بیان اینکه کاهش فروش در روزهای پایانی سال میلادی و آغاز سال جدید امری طبیعی است، ‌اظهار کرد: هر ساله در روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید میلادی شاهد کاهش تعداد خریداران و معادلات بازار زعفران هستیم. وی اضافه کرد: این موضوع نه تنها مربوط به زعفران بلکه شامل سایر محصولات کشاورزی کشور می‌شود و تا یک ماه بعد از آغاز سال نو میلادی ادامه دارد.

حسینی نسبت به امکان کاهش صادرات قانونمند زعفران ایرانی در سال آینده میلادی هشدار داد و گفت: تجار واقعی در میدان رقابت ناعادلانه‌ای با قاچاقچیان و دلالان خارجی قرار گرفته‌اند که نتیجه آن کاهش صادرات قانونمند زعفران از کشور است. وی ادامه داد: اجبار تجار به تسویه ارز در سامانه نیما در حالی است که قاچاقچیان و دلالان خارجی بدون انتقال ارز به کشور و پرداخت تعرفه گمرکی، زعفران ایرانی را با قیمت نازل در بازارهای جهانی عرضه می‌کنند.

حسینی دشمنان واقعی کشور را دلالانی خارجی دانست که بدون ورود ارز و پرداخت عوارض گمرکی در حال به یغما بردن محصولات کشاورزی کشور هستند. وی با اشاره به خبر منتشر شده درباره حضور دلالان چینی در قالب توریست در مغازه‌های استان‌های زعفران خیز کشور، گفت: این خبر در هر کشور دیگری منتشر می‌شد واکنش‌های تندی از سوی مسئولان در پی داشت، اما در کشور ما هیچ مسئولی واکنش نشان نداد.

به گفته حسینی؛ تنها در یک صورت می‌توان به بهبود شرایط بازار صادراتی زعفران در سال آینده میلادی امید داشت که دولت با فعالان صنعت در تعامل بیشتر باشد. وی افزود: دولت علاوه بر تغییر سیاست ارزی خود باید به دنبال افزایش کیفیت و خدمات به طور همزمان باشد چرا که تنهادر این صورت است که می‌توان به بهبود بازار زعفران ایران در آینده امید داشت.

خریدلران زعفران

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در خصوص وضعیت بازار زعفران در مدت اخیر گفت: طی یک هفته گذشته تغییرات محسوسی در قیمت زعفران رخ نداده و با توجه تعطیلی بازار‌های اروپایی به بهانه پایان سال میلادی نمی‌توان تا بعد از تعطیلات بازار صادرات محصول را پیش بینی کرد.

عضو شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت قیمت زعفران در بازار گفت: قیمت هر کیلو زعفران باتوجه به کیفیت حداقل از ۶ میلیون تومان آغاز و تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ تومان در بازار به فروش می‌رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید