• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • نایب رییس شورای ملی زعفران هشدار داد : پیشی گرفتن هزینه های تولید بر قیمت زعفران/قیمت زعفران پاسخگوی هزینه‌ های تولید نیست

نایب رییس شورای ملی زعفران هشدار داد : پیشی گرفتن هزینه های تولید بر قیمت زعفران/قیمت زعفران پاسخگوی هزینه‌ های تولید نیست

  • توسط دنیای زعفران
  • مرداد 4, 1399
  • اخبار
میری رئیس صنف فروشندگان زعفران - عوارض صادراتی زعفران

پیشتر، دنیای زعفران در گزارشی تحلیلی نسبت به پیشی گرفتن قابل توجه هزینه های تولید زعفران بر قیمت فعلی آن هشدار داده بود.اکنون نایب رییس شورای ملی زعفران نیز نسبت به این موضوع اظهار نگرانی می کند.

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از ثبات قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۱ میلیون تومان است.

حداکثر نرخ هر کیلو طلای سرخ ۱۱ میلیون تومان

او با اشاره به اینکه قیمت فعلی زعفران جوابگوی هزینه‌های تولید نیست، افزود: با توجه به افزایش ۳ تا ۴ برابری هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت، قیمت زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل نه تنها افزایشی نداشته بلکه کاهش داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، میری ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر، مشکلات کم آبی و اراضی کوچک در خراسان شمالی انتظار می‌رود که از محصول زعفران حمایت شود تا کشاورزان مجبور به درآوردن پیاز زعفران نشوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ۹۲ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود، بیان کرد: با توجه به اختصاص رتبه نخست تولید زعفران به ایران، مدیریت بازار‌های جهانی و حمایت از بخش کشاورزی و صادرکنندگان امری مهم به شمار می‌رود تا خریداران با نرخ واقعی محصول خود را خریداری کنند، در غیر این صورت کشاورزان بیکار می‌شوند.

عضو شورای ملی زعفران از رشد ۵ درصدی صادرات زعفران در خرداد نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و تاثیر پذیری این موضوع در بازار داخل، تقاضایی برای خرید زعفران از سوی کشور‌های صادرکننده زعفران وجود ندارد.

میری در پایان تصریح کرد: با توجه به تاثیر پذیری شیوع ویروس کرونا در بازار داخل و جهانی انتظار می‌رود که هر چه سریع‌تر این ویروس رخت ببندد تا شاهد رونق بازار زعفران باشیم.

گزارش تحلیلی دنیای زعفران در خصوص هزینه های کاشت،داشت و برداشت زعفران و مقایسه آن با قیمت های فعلی را در لینک ذیل بخوانید:

تخمینی از هزینه های کشت زعفران؛ با قیمت های فعلی، کشت به صرفه است؟

زعفران ۸ میلیونی پاسخگوی هزینه ها هست؟

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. پینگ بک: زعفران در اولین هفته دیماه؛ رشد نگین نقدی و افت یکدست بورس | دنیای زعفران

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید