• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • برگزاری میز ملی صادرات زعفران؛ بر اهمیت نقش زعفران تاکید شد!!

برگزاری میز ملی صادرات زعفران؛ بر اهمیت نقش زعفران تاکید شد!!

  • توسط دنیای زعفران
  • شهریور 26, 1399
  • اخبار

معاون وزیر، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و دبیر شورای‌عالی صادرات غیرنفتی کشور در جلسه میز ملی صادرات زعفران بر ارتقای جایگاه این محصول استراتژیک کشورمان به عنوان هویت و نشان صادرات ناب ایران در بازارهای جهانی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم با ذکر اهمیت نقش تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول و با ارائه گزارشی از سابقه برگزاری میز صادرات زعفران از دهه هفتاد شمسی و اقدامات حمایتی و تشویقی سازمان توسعه تجارت ایران از سال ۱۳۸۱ رفع موانع صادرات زعفران و حضور پرقدرت در بازارهای جهانی را ضروری دانست.
وی با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری شورای ملی زعفران و دستگاه‌های ذی‌ربط از سال ۱۳۸۷ مصوبات متعددی به دولت پیشنهاد داده و براساس مصوبات ابلاغی و امکانات و منابع بودجه در دسترس به ارزش‌‌آفرینی صادرات زعفران کمک کرده است، گفت: می‌توان مجددا با یکصدایی بخش خصوصی در قالب شورای ملی زعفران ایران جایگاه زعفران ایران را در سطح جهانی ارتقا دهیم.
در این نشست، مدیریت قیمت داخلی و تاثیر فعال بر قیمت جهانی زعفران توسط ایران و فراهم شدن زمینه حضور و سفر خریداران خارجی زعفران ایران در بازارهای جهانی در فصل برداشت زعفران که فصل گردشگری مناطق زعفرانکاری ایران است، به عنوان بخشی از راهکارهای ارائه شده مطرح شد.
در ادامه این جلسه، فعالان و صادرکنندگان زعفران به تبادل نظر در خصوص برخی مسائل و ‌چالش‌ها به بیان راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به اهداف صادرات زعفران در بازارهای جهانی پرداختند و تعامل سازنده دست‌اندرکاران این حوزه برای ارتقای جایگاه زعفران ایرانی و صادرات زعفران در بازارهای جهانی را مهم دانستند.
همچنین، فعالان و صادرکنندگان زعفران، با اشاره به اینکه ۹۵درصد بازارهای جهانی از زعفران ایران تامین می‌شود، خواستار اعلام و اجرایی شدن بیانیۀ حمایت شورای ملی زعفران از منافع تولیدکنندگان زعفران در تمام شرایط شدند تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران و تشکل‌‌های مربوطه با تعامل و همدلی به سمت افزایش ارزش افزوده زعفران گام بردارند.
گفتنی است‌، میز ملی صادرات با هدف اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست جمهوری، با حضور نمایندگان استان‌های خراسان رضوی و جنوبی در مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های اجرایی، شورای ملی زعفران ایران و جمعی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان نمونه زعفران در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
هفته قبل بود که رسانه ها از برگزاری این نشست خبر دادند:
قبلی «
بعدی »

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید