وزیر جهاد کشاورزی در جلسه رفع مشکلات زعفران چه گفت؟

  • توسط دنیای زعفران
  • شهریور 20, 1399
  • اخبار

وزیر جهاد کشاورزی در جلسه رفع مشکلات زعفران چه گفت؟

از دستور به بانک کشاورزی تا توافق با صدا و سیما و رفع محدودیت های صادراتی و بلاتکلیفی تعاون روستایی

 

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشستی که دیروز (چهارشنبه 19 شهریور) با حضور علی نیکزاد نایب رئیس مجلس و برخی از صادرکنندگان و زعفران کاران پیرامون حل مشکلات و مسائل زعفران کاران در کشور برگزار شد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره جلوگیری از خام فروشی محصولات داخلی، از فرآوری زعفران پشتیبانی و حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  وی تاکید کرد: بر این اساس از بانک کشاورزی خواسته‌ایم تا در کنار هر کشاورزی که می‌خواهد فرآوری محصولات خود را انجام دهد، قرار گرفته و به روش‌های مختلف از آنها حمایت کند.

خاوازی بیان کرد: طی مذاکراتی که با علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما داشته‌ایم، اعلام آمادگی کرده‌اند تا در 14 شبکه تلویزیونی برون مرزی در قالب 32 زبان، محصولات داخلی را به دنیا معرفی کند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به انتقاد صادرکنندگان به محدودیت‌های صادراتی گفت: اوایل هفته آینده می توانیم در نشستی با صادرکنندگان بحث ممنوعیت‌ها و محدودیت ها را بررسی کنیم، اما از صادرکنندگان می‌خواهیم تا با استفاده از ارز حاصل از صادرات خود، نهاده های دامی را به کشور وارد کنند و اینگونه بخشی از مشکلات این وزارتخانه و کشاورزان نیز رفع خواهد شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: در بحث فروش و صادرات 60 تن زعفران در این نشست نظریه جامع و کاملی ارائه نشد، بنابراین در صورت ارائه یک پکیج آماده آن را بررسی خواهیم کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید