• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • بسته خبری : در سال گذشته چندتن زعفران در تربت جام برداشت شد؟/ ایجاد ۵ بازار خرید و فروش گل زعفران در باخرز

بسته خبری : در سال گذشته چندتن زعفران در تربت جام برداشت شد؟/ ایجاد ۵ بازار خرید و فروش گل زعفران در باخرز

  • توسط دنیای زعفران
  • مهر 13, 1399
  • اخبار
شتاب رشد قیمت زعفران

در سال گذشته چندتن زعفران در تربت جام برداشت شد؟

به گزارش دنیای زعفران و به نقل از  قدس آنلاین، علیرضا عرفانی اظهار کرد:  سطح زیرکشت زعفران در تربت‌جام طی سال زراعی جاری با ۱۲۰ هکتار افزایش به پنج هزار و ۱۲۰ هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته ۲ درصد بیشتر شده است.

وی ادامه داد: کشت زعفران در تربت‌جام به صورت پراکنده است با این وجود به ازای هر هکتار کشت این محصول ۱۵۰ نفرروز از مرحله کاشت تا برداشت زعفران در این منطقه مشغول کار می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام گفت: عملکرد گل زعفران در کشتزارهای تربت‌جام طی سال زراعی گذشته در هر هکتار به ۵۰۰ کیلو گرم رسید و در مجموع سال گذشته افزون بر ۲۳ تن زعفران خشک در این شهرستان تولید شد.

وی افزود: امسال در راستای حمایت از زعفرانکاران این منطقه هشت تن و ۴۰۰ کیلوگرم زعفران خشک از کشاورزان این شهرستان به صورت تضمینی خریداری شد که ۱۰۰ درصد مطالبات آنها پرداخت شده است.

عرفانی ادامه داد: کشت زعفران با توجه به نیاز کمتر به آب با استقبال شدید کشاورزان روبرو شده و به همین خاطر تامین کودهای شیمیایی و ریزمغذی مورد نیاز، استفاده از روشهای نوین آبیاری، مبارزه با علفهای هرز، جلوگیری از چرای دام در مزارع و ارائه راهنماییها و توصیه‌های فنی در راستای حمایت از زعفرانکاران صورت می‌گیرد.

وی همچنین از توزیع ۶۰۰ تن انواع کود بین زعفرانکاران این خطه در سال گذشته خبر داد و گفت: برداشت این محصول همه ساله از اواسط مهر ماه آغاز و تا اواسط آذر ماه ادامه می‌یابد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام افزود: همچنین در سال زراعی جاری در سطح ۱۰۰ هکتار از کشتزارهای این محصول در این شهرستان روش‌های نوین آبیاری اجرا شده است.

 

ایجاد ۵ بازار خرید و فروش گل زعفران در باخرز

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، فرماندار شهرستان باخرز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت : با ایجاد ۵ بازار خرید و فروش گل زعفران در شهرستان باخرزتوجه به شرایط فعلی و در راستای رعایت پروتکلهای بهداشتی و پیشگیری از کرونا ، امسال در نظر داریم ۵ بازار گل زعفران را در سطح شهرستان برپا‌ کنیم تا از تجمع بیش‌ از حد و متمرکز بودن بازار در یک‌ نقطه جلوگیری شود.

شافعی افزود : ۲ بازار گل در روستاهای ‌ همت‌ آباد و ارزنه و ۳ بازار نیز‌ در سطح شهر باخرز ایجاد خواهد شد و  همه فعالیتهای این بازارها‌ با نظارت کامل کارشناسان بهداشت و درمان ، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن صورت میگیرد.

 

 

 

انتقاد شدید زنگنه در توییتر از برخی از اعضای شورای ملی زعفران/ دنیای زعفران : فضای نقد را مسدود نکنیم…!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما