• صفحه خانگی
  • >
  • گزارش
  • >
  • در اتفاقی عجیب ، تعاونی روستایی مصوبه زعفران 20 میلیونی را نقض نمود!! / زنگنه نامه اعتراضی نوشت

در اتفاقی عجیب ، تعاونی روستایی مصوبه زعفران 20 میلیونی را نقض نمود!! / زنگنه نامه اعتراضی نوشت

دنیای زعفران- درحالیکه در هفته ی گذشته در جلسه ی میان برخی ازنمایندگان مجلس ، شورای ملی زعفران  و اتحادیه صادرکنندگان زعفران تصمیم بر آن شد که در سال جاری، زعفران پوشال با کف قیمت 16 میلیون تومان و زعفران نگین نیز با کف قیمتی 20 میلیون تومان در سال جاری معامله شود شود ، امروز تعاونی روستایی همگان را شوکه نمود. تعاونی با عرضه زعفران در قالب سبد به قیمت پایه 93470 سوالات مهمی را موجب شد.فارغ از کیفیت یک تصمیم سیاستی ، حداقل توقع آنست که بازیگران موثر در جهت مخالف آن گام برندارند و تصمیمات و اقدامات خود را متناسب با این تصمیم سیاستی هماهنگ نمایند.اینکه ، بخشی از دولت در راستای افزایش قیمت گام بردارد  و حتی یارانه های گزافی را صرف این امر نماید و بخش دیگری از همین دولت بلافاصله این سیاست را اینچنین آشکار نادیده بگیرد و در جهت مخالف آن گام بردارد ؛ از زمره ای اتفاقاتی است که احتمالا تنها و تنها در ساختار مدیریتی این کشور قابل ملاحظه باشد.همین موضوع باعث اعتراض شدید محسن زنگنه شد و وی در نامه ای به مدیرعامل تعاون روستایی نه تنها به اعتراض برخاست بلکه وی و وزیر کشاورزی را به برخورد قانونی تهدید نماید.

دبیر کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه زعفران موجود در انبارهای تعاون روستایی با کشف قیمت توسط کارشناسان، باید فقط برای صادرات زعفران عرضه گردد، اعلام کرد: عرضه زعفران سال گذشته انبارهای تعاونی روستایی درست در زمانی که قیمت این محصول به دلیل تمهیدات اتخاذ شده، در حال افزایش است در خلاف جهت منافع کشاورزان است و تبعات حقوقی خواهد داشت.

در متن این نامه آمده است:

آقای مهندس طهماسبی
مدیر عامل محترم سازمان تعاونی روستایی

سلام علیکم. همانگونه که بارها در جلسات حضوری تاکید کرده ام، نوع سیاست مسؤولین وقت تعاونی روستایی در خرید و شیوه عرضه زعفران سال ۹۸، یکی از عوامل اصلی پایین ماندن قیمت زعفران طی یکسال گذشته بوده است. در آخرین جلسات برگزار شده در مجلس شورای اسلامی و نیز میز صادرات زعفران، مصوب گردید که زعفران موجود در انبارهای تعاونی روستایی با کشف قیمت توسط کارشناسان، فقط برای صادرات عرضه گردد.

متأسفانه دقیقاً در زمانی که قیمت زعفران به جهت تمهیدات و سیاست‌های شورای ملی زعفران و اتحادیه صادر کنندگان در تعیین قیمت‌های پایه سال جاری، در حال افزایش است و در بورس صف خرید تشکیل شده، به یکباره بر خلاف همه توافقات و تعهدات صورت پذیرفته، حدود یک تن زعفران سال گذشته انبارهای تعاونی روستایی عرضه می‌گردد. این رویه در خلاف جهت منافع کشاورزان و صیانت از زعفران به عنوان محصول ملی کشور است.

قطعاً ادامه این سیاست‌ها آن هم از سازمانی که باید حامی منافع کشاورز باشد تبعات حقوقی خواهد داشت و مجلس شورای اسلامی حق برخورد حقوقی با وزارت جهاد کشاورزی و مسؤولین مربوطه را برای خود محفوظ خواهد داشت. از جنابعالی که از مدیران با سابقه و خوشنام جهاد کشاورزی می‌باشید انتظار می‌رود با کسانی که رویه مدیران قبلی را در جهت حفظ منافع عده‌ای خاص دنبال می‌کنند به شدت برخورد نمائید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید