• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • هشدارها در خصوص شرایط صنعت زعفران به نماز جمعه رسید ! / اظهار نگرانی امام جمعه تربت جام و هشدار نسبت به عدم تکرار شرایط گذشته

هشدارها در خصوص شرایط صنعت زعفران به نماز جمعه رسید ! / اظهار نگرانی امام جمعه تربت جام و هشدار نسبت به عدم تکرار شرایط گذشته

  • توسط دنیای زعفران
  • مهر 17, 1400
  • اخبار

شرایط حاکم بر صنعت زعفران و اتفاقات سال گذشته ، به نگرانی ها در خصوص شرایط معیشتی زعفرانکاران و وضعیت نابسامان صنعت طلای سرخ دامن زده است. روز گذشته امام جمعه تربت جام نسبت به شرایط حاکم بر بازار زعفران هشدار داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معتمدی فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با انتقاد از عملکرد برخی مدیران استانی و شهرستانی که به همت آنان سال گذشته زعفران منطقه با خاک یکسان شد افزود: امسال هیچ‌گونه دلیل و بهانه‌ای پذیرفته نیست، علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.

وی در جمع نمازگزاران با ابراز حمایت قاطع از کشاورزان زحمت‌کش منطقه، تصریح کرد: آقای استاندار، آقای نماینده! آقای مدیر جهاد کشاورزی! متأسفانه در سال گذشته به دلیل عملکرد ضعیفتان مزارع زعفران را چراگاه احشام تبدیل کردید؟! امسال چه نقشه‌ای برای طلای سرخ استان و شهرستان دارید؟

امام‌جمعه تربت‌جام با اشاره به اینکه مسئولان ما کاسه چه کنم چه کنم را به دست گرفته‌اند و گل سرسبد محصولات کشاورزی یعنی طلای سرخ استان و شهرستان ما با برند دیگر کشورها به فروش رسیده و با زعفران ما دارند آقایی می‌کنند، خاطرنشان کرد: چرا اندازه‌ای که بحث چای شمال کشور در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود، مشکلات زعفران کاران منطقه در مجلس طرح موضوع نمی‌شود؟

وی با ابراز گلایه از اینکه چرا کسی دادوفریاد کشاورزان زحمت‌کش منطقه را نمی‌شنود؟ بیان کرد: کار کشاورز تولید است و یک سال منتظر نتیجه زحماتش است، اگر مسئولان اجرایی و قانون‌گذار درست به وظایف و مسئولیتشان در سال گذشته عمل می‌کردند نان زن و مرد کوچک و بزرگ آجر نمی‌شد؟!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما