بدرقه دو قرارداد آتی و استقبال از یک گواهی سپرده جدید

  • توسط دنیای زعفران
  • دی 16, 1397
  • اخبار

بسته خبری دنیای زعفران برای مرور سریع حال وهوای صنعت طلای سرخ

بدرقه دو قرارداد آتی و استقبال از یک گواهی سپرده جدید

طی هفته جاری، قرارداد آتی پوشاال زعفران سررسید می شود و هفته بعد نیز یک قرارداد نگین سررسید خواهد شد. اما در بازار گواهی سپرده، این هفته حواله انبار اتحادیه تعاون روستایی مشهد برای اولین بار عرضه خواهد شد.


تعادل در قیمت ها

این در حالی است که قرارداد آتی زعفران پوشال در محدوده قیمتی نزدیک به 8 میلیون تومان متعادل شده است. قرارداد سررسید بهمن نیز در محدوده 8.4 میلیون تومان معامله می شود. نگین بهمن نیز در 12.7 و نگین دی در 12 میلیون تومان متعادل است.

برگزاری دوره آموزشی معاملات زعفران در بورس

همایش آموزشی درباره نحوه معاملات زعفرا در بورس در مشهد برگزار شد. در این دوره آموزشی بیش از ۱۳۰ نفراز فعالان حوزه زعفران حضور داشتند و چگونگی انجام معاملات در بورس، مزیت‌ها و کارکرد‌های مختلف بورس کالا از جمله زعفران ارائه شد.

لزوم توجه به زعفران به عنوان ظرفیت مهم اقتصادی کشور

ایسنا- غلامعباس ارباب خالص،رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور، در نمایشگاه حمایت از تولیدات داخلی و توریسم گفت: باید به دو ظرفیت بومی کشور یعنی زعفران و قالی به صورت جدی پرداخته شود چرا که این دو از ظرفیت های مهم اقتصادی و گردشگری هستند.

تاکید مجدد بر لزوم شناسنامه دار شدن زعفران

احتشام، رئیس شورای ملی زعفران، گفت:  شناسنامه دار شدن زعفران این اطمینان خاطر را به مصرف کننده می دهد که از مبدا تولید تا عرضه محصول هیچ گونه دخل و تصرفی صورت نگرفته است چرا که در محصولات گران قیمت همچون زعفران احتمال تقلب بسیار بالاست. وی تصریح کرد: با توجه به آنکه شناسنامه دار شدن زعفران در راستای برندسازی و بازاریابی زعفران‌ تاثیر بسزایی دارد، از این رو در محل های زعفران کاری این امر باید توسط شرکت ها اجرا شود تا تقلب در این محصول با ارزش به حداقل برسد.

توصیف سی ان ان تراول از بستنی زعفرانی ایرانی

روزامه- سی‌ان‌ان تراول با بررسی دسرهای مختلفی از شرق دور تا آمریکای لاتین ۵۰ دسر سنتی جهان را که اغلب برای جشن‌های آیینی و سال نو استفاده می‌شوند طبقه‌بندی کرده است. در این فهرست نام بستنی زعفرانی ایرانی هم خودنمایی می‌کند. سی‌ان‌ان تراول در توصیف این دسر توضیح می‌دهد: «بستنی زعفرانی با زعفران و گلاب و پسته تهیه می‌شود. پس عجیب نیست که این بستنی ایرانی در سال نوی پارسی، نوروز مورد توجه باشد.» از رنگ طلایی روشن تا عطر خوش آن، این بستنی مناسب بهار است. بستنی زعفرانی ایرانی در نوع خودش تجربه‌ای خاطره‌انگیز است و به‌تنهایی توانسته بین سردترین دسرهای جهان جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. این بستنی را می‌توان بین دو نان ویفری گذاشت. این ویفرها مزه‌ای ملایم و بافتی ترد دارد. سی‌ان‌ان تراول در پایان می‌نویسد: «از تهران تا تهران‌جلس همه عاشق این بستنی معطر هستند.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

داده ها

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید