• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • خواص زعفران از منظر طب سنتی ؛ از خرد کردن سنگ مثانه تا تقویت قلب

خواص زعفران از منظر طب سنتی ؛ از خرد کردن سنگ مثانه تا تقویت قلب

  • توسط دنیای زعفران
  • دی 8, 1398
  • اخبار
خواص زعفران

خواص زعفران ؛ از خرد کردن سنگ مثانه تا تقویت قلب

9 خاصیت درمانی وبهداشتی زعفران از زبان یک پژوهشگر طب سنتی

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره خواص زعفران با اشاره به اینکه، زعفران دارای طبیعتی گرم و خشک است و خواص درمانی فراوانی دارد، 9 خاصیت مهم زعفران و نحوه استفاده از طلای سرخ برای بهره گیری از این خواص را تشریح کرد.

در ادامه خلاصه ای از نظرات این پژوهشگر را میخوانیم.

توضیح: مسئولیت صحت موارد ذکرشده بر عهده این محقق است و دنیای زعفران، صرفا در جهت افزایش آگاهی، اظهارات ایشان را که در گفتگو با یک خبرگزاری معتبر انجام شده، درباره خواص زعفران را بازنشر می کند.

شادی آور است و باعث تقویت قلب می شود

داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: زعفران گیاهی شادی آور است که باعث تقویت قلب می‌شود. این گیاه خلط بلغم است و گرفتگی‌های عصبی مسیر مغز را بازمی کند.

دستور استفاده از زعفران برای خردکردن سنگ مثانه

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: افراد برای تقویت قلب و تسریع گردش خون می‌توانند ۵ گرم زعفران را در ۱ لیتر آب بجوشانند و سپس با عسل مخلوط کرده و روزی ۲ فنجان این دمنوش را میل کنند. همچنین برای خرد شدن سنگ مثانه خود می‌توانند ۱ گرم زعفران را با ۱ قاشق عسل مخلوط کرده و روزانه میل کنند. این دمنوش تاثیر فراوانی بر خرد شدن سنگ مثانه دارد.

دفع درد کیسه صفرا با زعفران

حاج محمد خانی گفت: برای درمان دردهای شدید در کیسه صفرا افراد می‌توانند نیم گرم زعفران را در یک فنجان گلاب حل کرده و روزانه میل نمایند.

زعفران و کمک به زایمان طبیعی

او تصریح کرد: بانوانی که زیر نظر پزشک می‌خواهند زایمان طبیعی انجام دهند؛ می‌توانند دو هفته قبل از زایمان دمنوش زعفران که با ترکیب حدود ۲ الی ۳ گرم زعفران و شربت قند تهیه می‌شود میل کنند. این دمنوش برای تسهیل زایمان مفید است‏. البته بانوانی که فشار خون بالایی دارند باید درمصرف این دمنوش احتیاط کنند.

برطرف کردن خارش لثه

حاج محمد خانی ادامه داد: برای برطرف کردن خارش لثه کودکان هنگام رویش دندان‌هایشان زعفران را با عسل و گلیسیرین مخلوط کرده و این محلول را لثه ماساژ دهید. این محلول مسکن خوبی برای کودکان است.

خواص زعفران

تسکین سردرد

او گفت: افراد در سردرد‌های سرد (با لمس کردن احساس سردی می‌کنند) می‌توانند زعفران را با گلاب مخلوط کرده و شقیقه خود را با آن محلول ماساژ دهند. این کار باعث تسکین سردرد می‌شود.

رفع لک های صورت با زعفران

حاج محمد خانی بیان کرد: برای از بین رفتن لک‌های قهوه‌ای صورت افراد می‌توانند کمی زعفران را با نشاسته پودر شده به صورت خمیر در آورند و برلک‌های صورت ضماد کنند؛ این کار برای رفع لک‌های قهوه‌ای صورت و همچنین جوش‌های سر سیاه مفید است.

درمان سرفه

او افزود: افرادی که دچار سرفه‌های ناشی از رطوبت شده اند می‌توانند شربت زعفران را با عسل مخلوط کرده و آن رامیل کنید، این کار برای تسکین سرفه مفید است.

تقویت کننده حس بویایی و آرامشبخش

حاج محمد خانی یادآوری کرد: زعفران یک گیاه آرام بخش است و افراد می‌توانند زعفران سالم و نکوبیده را در شیشه ای سر بسته نگه دارند و در طول روز آن را استشمام کنند؛ این کار علاوه بر آرام بخش بودن برای تقویت حس بویایی افراد نیز مفید است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی بیان کرد: افراد این گیاه را در ظرف پلاستیکی نگهداری نکنند تا حد امکان سعی کنند آن را در ظروف چینی یا شیشه‌ای نگهداری کنید.

درباره خواص زعفران ، این مطلب تولیدی دنیای زعفران را هم بخوانید: آیا زعفران در درمان اختلالات نورولوژیک و روانپزشکی موثر است؟

قبلی «
بعدی »

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید