• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • بسته خبری: از ادعای چندبرابر ! شدن تولید زعفران بزودی تا افزایش سطح زیر کاشت زعفران در لرستان و تایباد

بسته خبری: از ادعای چندبرابر ! شدن تولید زعفران بزودی تا افزایش سطح زیر کاشت زعفران در لرستان و تایباد

  • توسط دنیای زعفران
  • مرداد 28, 1399
  • اخبار

عضو شورای ملی زعفران : میزان تولید زعفران به زودی چندبرابر حجم فعلی خواهد شد !

حسینی ، عضو شورای ملی زعفران معتقد است با توجه به رشد هر ساله تولید این محصول به زودی حجم تولیدی زعفران در کشور به چند برابر عدد مذکور افزایش خواهد یافت.وی ادامه داد: پیش بینی ما آن است که در سال جاری تولید زعفران در کشور به حدود 500 تن برسد.به گزارش ایلنا ، حسینی برنامه‌ریزی برای زعفران با توجه به روند صعودی آن در کشور را ضروری دانست و افزود: یکی از طرح‌هایی که باید در حوزه تولید و عرضه زعفران اجرا شود «شناسنامه‌درا کردن مزارع» است که سال‌هاست شورای ملی زعفران به دنبال اجرای آن بوده که به دلیل کم‌کاری وزارت جهاد کشاورزی تا امروز محقق نشده است.
وی یادآور شد: شورای ملی زعفران در سال 91 طرح شناسنامه‌دار کردن مزارع را پیشنهاد و آن را به صورت پایلوت به مدت چهار سال در 100 روستا اجرا کرد. به گفته حسینی در ابتدا وزارت جهاد کشاوری با مشاهده نتایج مثبت طرح قول همکاری داد اما هیچ‌گاه آن را به صورت اجرایی درنیاورد.
وی در خصوص نتایج مثبت اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن مزارع زعفران گفت: با شناسنامه‌دار کردن مزارع تولید بازار صادراتی و بازار داخلی قابل کنترل خواهد بود و برنامه‌ریزی برای آینده امکان‌پذیر می‌شود.به اعتقاد حسینی برای اجرای این طرح نیاز به بودجه زیادی نیست و سود آن بسیار بیشتر از هزینه خواهد بود که به ازای طرح تخصیص داده می‌شود.

رشد چهار درصدی سطح زیرکشت زعفران در تایباد

مدیر جهاد کشاورزی تایباد در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران جوان گفت: سال گذشته سطح زیر کشت زعفران در شهرستان شش هزار و ۸۵۰ هکتار بوده که امسال افزایش چهار درصدی سطح زیر کشت این محصول پیش بینی می‌شود.وی مدعی شد که در هر هکتار برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

برداشت 1100 کیلو گرم طلای سرخ از مزارع لرستان

بیرانوند، مسئول طرح و برنامه جهاد کشاورزی خرم آباد با بیان اینکه لرستان قطب تولید زعفران کشور است ،گفت:در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران استان حدود ۳۸۰ هکتار است که تولیدی معادل هزار و ۱۰۰ کیلوگرم را دارد.وی افزود: در صورت حمایت دولت و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان سطح زیر کشت زعفران تا سه هزار و ۸۰۰ هکتار قابل افزایش است.به گزارش راه دانا؛ مسئول طرح و برنامه جهاد کشاورزی خرم آباد با بیان اینکه طلای سرخ ظرفیت درآمدزایی و اشتغالزایی بسیار خوبی دارد عنوان کرد: از همه مسئولان استان تقاضا داریم جایگاه بخش کشاورزی را تقویت نمایند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین تحلیل ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

یادداشت ها

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

آموزشی؛ آشنایی با زعفران، بورس و اصطلاحات

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما