بازار‌های جهانی از زعفران خالی است/ در انتظار رفع کرونا

  • توسط دنیای زعفران
  • آبان 23, 1399
  • اخبار
حسینی درباره احتمال کاهش قیمت زعفران تا فصل برداشت 99

بازار‌های جهانی از زعفران خالی است/ در انتظار رفع کرونا

عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به خالی بودن بازار‌های جهانی از زعفران، انتظار می‌رود که با کنترل موضوع کرونا، صادرات رونق گیرد.

پیش بینی میزان تولید ممکن نیست

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه برداشت زعفران تا ۱۵ آذر ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به آنکه تولید تحت تاثیر عوامل مختلف سرما، بارندگی، یخ زدگی و غیره است، تا پایان فصل نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی راجع به تولید داشت. او افزود: با توجه به تکثیر پیازچه زعفران و افزایش سطح زیرکشت، همه ساله تولید زعفران ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

گشایش بعد از کرونا/ بازار ها خالی است

حسینی با اشاره به اینکه صادرات روال عادی خود را دارد، بیان کرد: با توجه به مشکلات کشور‌ها در بحث بازار و کرونا، صادرات غیر قابل پیش‌بینی است، اما امیدواریم به میزان شتابی که مدنظر بوده، برسیم چرا که بازار‌های جهانی خالی از زعفران است.

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: با توجه به خالی بودن بازار‌های هدف از زعفران، انتظار می‌رود که فعالیت کشور‌ها از سر گرفته شود تا شاهد رونق صادرات باشیم.

به گفته او، در شرایطی که اکثر کشور‌های هدف شرایط اقتصادی نامشخصی دارند و به صورت کامل فعالیت نمی‌کنند، نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به بازار‌های هدف داشت، اما در مجموع انتظار می‌رود که با کنترل کرونا و رفع مشکلات کشور‌ها گشایشی ایجاد شود تا شاهد رونق صادرات باشیم.

نرخ های تعاونی منطقی است

این مقام مسئول با بیان اینکه ملاک قیمت گذاری سازمان تعاون روستایی باید ملاک نرخ در بازار باشد، گفت: کشاورزان حقیقی که زعفران‌کاری شغل اجدادی آنها است، با تمامی توان سعی می‌کنند زعفران کاری را حفظ کنند و نرخ‌های اعلامی سازمان تعاون برایشان معقول و منطقی است.

عضو شورای ملی زعفران در پایان با اشاره به واکنش کشاورزان غیرواقعی به نرخ‌های فعلی تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، کشاورزانی که شغل آن‌ها زعفران کاری نیست و ممکن است امسال زعفران و سال بعد محصول دیگر بکارند، به این قیمت‌ها راضی نیستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید