• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • کشاورزان برای فروش عجله نکنند/ کاهش مصرف زعفران به خاطر کرونا/ انتظار می‌رود با رفع موانع صادراتی، قیمت زعفران به نرخ منطقی خود برسد/ قیمتهای فعلی جوابگوی هزینه ها نیست

کشاورزان برای فروش عجله نکنند/ کاهش مصرف زعفران به خاطر کرونا/ انتظار می‌رود با رفع موانع صادراتی، قیمت زعفران به نرخ منطقی خود برسد/ قیمتهای فعلی جوابگوی هزینه ها نیست

  • توسط دنیای زعفران
  • بهمن 15, 1399
  • اخبار
غلامرضا میری -رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران - کاهش مصرف زعفران - تولید زعفران

میری عنوان کرد:

کشاورزان برای فروش عجله نکنند/ کاهش مصرف زعفران به خاطر کرونا

میری: انتظار می‌رود با رفع موانع صادراتی، قیمت زعفران به نرخ منطقی خود برسد/ قیمتهای فعلی جوابگوی هزینه ها نیست

نایب رئیس شورای ملی زعفران می گوید که با توجه به تعطیلی بازارهای اروپا، مشکلات بازگشت ارز و همچنین تعطیلی بازار چین در کنار کاهش قیمت ارز، صادرکنندگان در فروش هر کیلو زعفران ۲ تا ۴ میلیون تومان متضرر شدند. وی معتقد است بعد از رفع این محدودیت ها کشاورزان برای فروش عجله نکنند. وی ضمن اشاره به کاهش مصرف زعفران در اثر کرونا گفت: محصول انتظار می‌رود که با فرهنگ سازی مصرف زعفران در کشور افزایش یابد

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۷ میلیون تومان و حداکثر ۱۵ میلیون تومان است. او افزود: با توجه به تعطیلی بازارهای اروپا، مشکلات بازگشت ارز و همچنین تعطیلی بازار چین در کنار کاهش قیمت ارز، صادرکنندگان در فروش هر کیلو زعفران ۲ تا ۴ میلیون تومان متضرر شدند.

میری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص کاهش مصرف زعفران و وضعیت بازار و قیمتها ادامه داد: با بازگشایی بازارهای اروپا به کشاورزان توصیه می‌شود که در فروش زعفران عجله نکنند چرا که ازدیاد عرضه منجر به کاهش قیمت می‌شود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران درباره تاثیر ویروس کرونا بر بازار داخل بیان کرد: با گسترش ویروس کرونا، فروش زعفران به علت عدم برگزاری مناسبت‌ها و کاهش مصرف در داخل افت کرده است، ضمن آنکه با کاهش قدرت خرید خانوار، زعفران به عنوان کالای لوکس در سبد خانوار محسوب می‌شود.

او سطح زیر کشت زعفران را ۱۵۰ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: با توجه به بحث فرآوری، صادرات و ارزآوری بالای این محصول انتظار می‌رود که با فرهنگ سازی مصرف زعفران در کشور افزایش یابد که با این وجود دیگر نگران مازاد تولید در سال‌های آتی نیستیم.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت‌های کنونی زعفران جوابگوی هزینه کشاورزان نیست که انتظار می‌رود با رفع موانع صادراتی، قیمت زعفران به نرخ منطقی خود برسد تا کشاورزان به امر تولید دلگرم شوند چرا که تولید زعفران کیفی در رونق صادرات تاثیر بسزایی دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید