دفاع تعاون روستایی از عملکرد خرید تضمینی

  • توسط دنیای زعفران
  • شهریور 19, 1397
  • اخبار
زعفران خریداری شده توسط تعاون روستایی- نحوه واگذاری 50 تن زعفران - خرید حمایتی زعفران در خراسان

دفاع تعاون روستایی از عملکرد خرید تضمینی

خرید توافقی زعفران از کاهش روز افزون قیمت در بازار جلوگیری کرد

در حالیکه برخی نگران افزایش قیمت زعفران هستند و با وجود رشد 200 درصدی نرخ دلار، رشد 20 درصدی قیمت زعفران را بر نمی تابند و خرید تضمینی این محصول توسط جهاد کشاورزی را زیر سوال می برند، مسئولان خرید تضمینی در جهاد کشاورزی (سازمان تعاون روستایی) با توضیحاتی همچنان به دفاع از عملکرد خود می پردازد. البته ممکن است انتقاداتی به عملکرد تعاون روستایی در خرید تضمینی سال 96 وارد باشد اما اصل کار قطعا به جا و درست بوده است.


محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره تاثیر کاهش خرید توافقی زعفران بر جلوگیری از روند نزولی قیمت در بازار اظهار کرد: ماموریت اصلی وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده است به گونه ای اگر نرخ فروش جوابگوی قیمت تمام شده و سود باغدار نبود، با خرید توافقی محصول از تنش بازار جلوگیری کند.

وی افزود: سال گذشته با وجود ثبات نرخ زعفران در بازارهای جهانی، دلالان به طور متوسط  قیمت خرید هر کیلو زعفران از کشاورزان را به سبب کسب سود بیشتر 600 هزار تومان کاهش دادند که این امر با انتقاد شدید کشاورزان روبرو شد. طهماسبی با اشاره به اینکه 80 درصد زعفران تولیدی صادراتی است،بیان کرد: در شرایطی که اکثر محصول تولیدی به بازارهای جهانی صادر می شود؛بنابراین منطقی نیست که خریداران بدون هیچ دلیلی قیمت زعفران از کشاورزان را کاهش دهند. معاون امور باغبانی در پایان تصریح کرد: علی رغم نوسان نرخ ارز، دلالان قیمت خرید زعفران از کشاورزان را کاهش دادند که به همین خاطر سازمان تعاون روستایی با خرید 67 تن زعفران از کاهش روز افزون قیمت در بازار جلوگیری کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید