• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • حمایت یک صادرکننده نمونه از بورس زعفران/ شریعتی مقدم: بازار زعفران پس از سالها در حال ساماندهی است

حمایت یک صادرکننده نمونه از بورس زعفران/ شریعتی مقدم: بازار زعفران پس از سالها در حال ساماندهی است

  • توسط دنیای زعفران
  • آذر 29, 1397
  • اخبار

حمایت یک صادرکننده نمونه از بورس زعفران

شریعتی مقدم: بازار زعفران پس از سالها در حال ساماندهی است

در حالیکه پیشتر برخی فعالان سنتی صننعت زعفران بورس کالا را زیر سوال برده بودند، یک فعال بخش خصوصی که سالها صادرکننده نمونه زعفران نیز بوده است گفت: بورس کالا به عنوان یک ساختار اقتصادی منسجم و پیشرفته می‌تواند یکی از نیاز‌های زعفران را در جهت شفافیت، به مرور زمان و با مدیریت مرتفع کند.


همه به تقویت بورس کمک کنند

علی شریعتی مقدم رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: اینکه پس از سال‌ها بستری برای عرضه شفاف زعفران فراهم شده است، جای تقدیر و تشکر دارد و همه فعالان بازار زعفران و مسوولان باید از تقویت معاملات زعفران در بورس کالا حمایت کنند. وی با بیان اینکه بورس کالا یک مسیر برای عرضه زعفران به شمار می‌رود، تاکید کرد: بورس کالا به عنوان یک ساختار اقتصادی منسجم و پیشرفته می‌تواند یکی از نیاز‌های زعفران را در جهت شفافیت، به مرور زمان و با مدیریت مرتفع کند.

زعفران صدها بازیگر مختلف دارد

عضو شورای ملی زعفران در خصوص معاملات قرارداد‌های آتی و گواهی سپرده زعفران در بورس افزود: اقدام به عرضه گسترده زعفران در بورس کالا آن هم با روش‌های مختلف، نشان دهنده آن است که مدیران و مسوولان بخش کشاورزی به فکر خدمات گسترده تر و سبد بزرگتری از همکاری با بخش اقتصادی و تعامل با واحد‌های تجاری هستند. شریعتی مقدم بیان کرد: زعفران صد‌ها بازیگر جدی دارد و بورس کالای ایران به عنوان بازار رسمی کالای کشور می‌تواند با همکاری نهاد‌های مرتبط، زمینه ارائه خدمات و ظرفیت‌های مطلوب برای همه این بازیگران را فراهم کند.

عرضه زعفران استاندارد و باکیفیت نیز یکی از مزایای بورس است

وی ادامه داد: بورس کالا می‌تواند در تعیین قیمت صادرات زعفران نقش مهمی ایفا کند و با برداشتن گام‌های بلندتری، علاوه بر ساماندهی قیمت زعفران در بازار سنتی، مرجع قیمت زعفران دنیا شود که این عوامل بدون بر اشتیاق ورود فعالان بازار زعفران به بورس کالا می‌افزاید. شریعتی مقدم، یکی از ضعف‌های موجود در بازار زعفران را عدم یا کمبود تخصص و دانش در بهبود کیفیت آن عنوان و اظهار کرد: تمام فعالان حوزه زعفران باید علاوه بر فرهنگ سازی، در سطح کلان هم به دنبال ایجاد دستورالعملی برای عرضه این محصول باشند و آموزش و تکمیل تخصص را مدنظر قرار دهند. از این رو عرضه زعفران استاندارد و باکیفیت نیز یکی از مزایای بورس کالا به شمار می‌رود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما