• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • سرقت همزمان طلای زرد و سرخ از منزل نامزد!/ بهتر نیست زعفران خود را به جای خانه، در انبار بورس نگه دارید؟

سرقت همزمان طلای زرد و سرخ از منزل نامزد!/ بهتر نیست زعفران خود را به جای خانه، در انبار بورس نگه دارید؟

  • توسط دنیای زعفران
  • آذر 29, 1397
  • اخبار

سرقت همزمان طلای زرد و سرخ از منزل نامزد!

بهتر نیست زعفران خود را به جای خانه، در انبار بورس نگه دارید؟

رئیس کلانتری ۱۴۹ امام زاده حسن (ع) پایتخت از دستگیری سارقی خبر داد که با جعل عنوان دادیار دادسرا از خانه معلم جوان مقدار زیادی طلا و یک کیلو زعفران سرقت کرده بود.


ماجرا از چه قرار بود؟

به گزارش میزان، سرگرد محمدرضا ملکوتی رئیس کلانتری ۱۴۹ امام زاده حسن (ع) اظهار داشت:اوایل آذرماه امسال زن جوانی به همراه مادرش به کلانتری مراجعه کرد و گفت:من معلم هستم و چند سال پیش از همسرم جدا شدم. مدتی قبل از طریق یکی از همکاران با مرد جوانی به نام بهروز آشنا شدم که خود را دادیار یکی از دادسرا‌های شهرستان‌های اطراف تهران معرفی کرده بود. ابتدا قرار بود اگر سوال حقوقی داشتم از او بپرسم، اما بعد از مدتی ارتباط ما بیشتر شد تا جایی که یک روز بهروز از من خواستگاری کرد. از آنجایی که آدم موجهی بود با او نامزد شدم، اما شب گذشته وقتی به همراه مادرم به عروسی رفتیم بهروز به بهانه‌ای در خانه ماند. در زمان بازگشت متوجه شدیم او ناپدید شده و هرچه طلا و جواهر در خانه بود به همراه یک کیلوگرم زعفران را سرقت کرده است.

بازداشت سارق زعفرانی و توصیه های پلیس

سرگرد ملکوتی در ادامه افزود:با طرح این شکایت پرونده‌ای با موضوع سرقت تشکیل و تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه آغاز شد تا اینکه سرانجام مأموران کلانتری با شناسایی مخفی گاه مرد تبهکار صبح روز ۲۵ اذرماه موفق شدند وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند. در جریان بازرسی از مرد جوان مقداری از زعفران‌های سرقتی نیز در جیب او کشف و ضبط شد. وی در ادامه با بیان اینکه تحقیقات برای مشخص شدن زوایانی پنهان این پرونده همچنان ادامه دارد افزود:خانواده‌ها بدون شناخت کافی از فردی که به تازگی وارد خانواده آن‌ها شده است به او اجازه تنها ماندن از خانه را ندهند.

زعفران را در خانه نگه نداریم!

زعفران به دلیل حجم و جرم کم، امکان انبارشدن در منزل را دارد اما به همین خاطر، همانند طلا، به راحتی هم سرقت خواهد شد. برای طلا، صندوق های طلا در بانک ها وجود دارد که می توانید طلای غیرزینتی (خریداری شده برای سرمایه گذاری) را آنجا به امانت بسپارید. درباره زعفران نیز، که قطعا به منظور سرمایه گذاری خریداری یا نگهداری می شود، هم اکنون در برخی شهرستانها، مثل تربت حیدریه و مشهد، امکان انبارش محصول وجود دارد. در صورت استاندارد بودن محصول شما، انبار آن را پذیرش  گواهی انبار را تحویل می دهد. بعد از ان و بدون مراجعه به انبار، می توانید هز زمان قیمت ها مناسب بود، محصول را در بورس بفروشید.

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. پینگ بک: سرقت زعفران و دستگیری 2 سارق زعفران در سرایان | دنیای زعفران

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید