• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • خبر و پیش بینی یک فعال بخش خصوصی درباره قیمت زعفران؛ثبات در بازار جهانی، رشد در بازار داخلی

خبر و پیش بینی یک فعال بخش خصوصی درباره قیمت زعفران؛ثبات در بازار جهانی، رشد در بازار داخلی

  • توسط دنیای زعفران
  • اسفند 25, 1397
  • اخبار
حسینی درباره وضعیت بازار زعفران


حسینی ضمن پیش بینی رشد قیمت زعفران در نوروز مطرح کرد

ثبات قیمت زعفران ایران در بازارهای جهانی در بازه 700 تا 1100 دلار

حسینی، فعال باسابقه صنعت طلای سرخ و عضو شورای ملی زعفران می گوید که در بازارهای جهانی، قیمت در سطح 700 تا 110 دلار به ازای هر کیلوگرم زعفران به تعادل رسیده است. وی همچنین درباره بازار داخلی هم گفت: پیش‌بینی می‌شود در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا قیمت زعفران ۱۰درصد افزایش داشته باشد.

علی حسینی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت زعفران در بازار داخلی بوده ایم، اظهار کرد: قیمت هرکیلوگرم زعفران درجه سه از 6میلیون به 6میلیون و 500تومان و کیفی ترین زعفران از 11میلیون تومان به 13میلیون تومان افزایش داشته است. وی ادامه داد: در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا پیش بینی می شود قیمت زعفران 10 درصد دیگر نیز افزایش داشته باشد.

قیمت جهانی زعفران؛ 700 تا 1100 دلار

حسینی با تاکید بر اینکه قیمت زعفران ایرانی در بازار جهانی به ثبات نسبی رسیده است قیمت هرکیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی را 700 تا 1100 دلار عنوان کرد. به گفته وی؛ قیمت جهانی زعفران ایران چندان مناسب نیست اما چاره ای جز حفظ آن پیش روی ما قرار ندارد چراکه افزایش قیمت می تواند میدان را برای رقبا باز کند.

حسینی با اشاره به بهبود چشمگیر کیفیت زعفران ایران در سالجاری، گفت: زعفران ایرانی کیفی ترین زعفران جهان است و در این زمینه هیچ کشوری توان رقابت با ما را ندارد، اما قیمت موضوعی است که ما نسبت به آن آسیب پذیرهستیم. وی افزود: برای سود بیشتر در بازار جهانی زعفران بهترین اقدام کاهش هزینه تولید با بهبود بهره وری و افزایش تولید در واحد سطح است.

این عضو شورای ملی زعفران بازاریابی، بازارسازی، معرفی برند های ایرانی از دیگر اقدامات لازم برای توسعه بازار زعفران ایرانی برشمرد. حسینی در پایان گفت: جای تاسف دارد که بسیاری از مردم جهان نمی دانند که کیفی‌ترین زعفران که مصرف می کنند متعلق به ایران است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید