• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • با اشاره به افت چشمگیر قیمت زعفران؛ کشاورزان نهاده ها را با قیمت بالا خریداری می کنند و قیمت محصول اندک است

با اشاره به افت چشمگیر قیمت زعفران؛ کشاورزان نهاده ها را با قیمت بالا خریداری می کنند و قیمت محصول اندک است

  • توسط دنیای زعفران
  • شهریور 6, 1398
  • اخبار
حسینی درباره احتمال کاهش قیمت زعفران تا فصل برداشت 99

عضو شورای ملی زعفران ضمن اشاره به افت 2 میلیونی قیمت زعفران مطرح کرد:

کشاورزان نهاده ها را با قیمت بالا خریداری می کنند و قیمت محصول اندک است

حسینی: به آینده تولید زعفران امیدوار هستیم

حسینی، عضو شورای ملی زعفران، گفت: هم اکنون کشاورزان نهاده‌های تولید را با قیمت‌های چشمگیری خریداری می‌کنند، در حالیکه هیچ تضمینی برای خرید محصولشان در بازار وجود ندارد. وی حداقل قیمت هر کیلو طلای سرخ را ۷ میلیون تومان و حداکثر ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران نسبت به ۲ تا ۳ ماه اخیر، ۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

صنایع تکمیلی را به فراموشی سپرده ایم

به گزارش تجارت‎نیوز، علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران درباره آخرین وضعیت تولید طلای سرخ اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و افزایش سطح زیرکشت، پیش‌بینی می‌شود که تولید زعفران با رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۵۰۰ تن برسد. او با اشاره به اینکه به آینده تولید زعفران امیدوار هستیم، افزود: با وجود آنکه تولید به تنهایی چاره کار نیست، از این رو باید تمهیداتی همچون توسعه بازار‌های هدف را برای تولید انبوه زعفران به کار گرفت. حسینی با انتقاد از این مسئله که صنایع تبدیلی در کشور ما به فراموشی سپرده است، بیان کرد: با توجه به آنکه بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا به شمار می‌رویم، از این رو برای توسعه پایدار تولید باید جدی‌تر روی بحث صنایع تبدیلی کار کرد تا زعفران کاران برای توسعه کشت محصول دچار سردرگمی نشوند.

کاهش 10 تا 20 درصدی قیمت ها

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: قیمت هر کیلو زعفران در مقایسه با ابتدای فصل، ۱۰ تا ۲۰ درصد افت داشته است که همین بی‌ثباتی بازار، نگرانی‌هایی را برای کشاورزات ایجاد کرده است، در حالیکه برای توسعه کشت محصول و پایداری تولید باید بورس بین المللی زعفران را راه اندازی کرد. حسینی حداقل قیمت هر کیلو زعفران را ۷ میلیون تومان و حداکثر ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران نسبت به ۲ تا ۳ ماه اخیر، ۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

کشاورزان نهاده ها را با قیمت بالا خریداری می کنند و قیمت محصول اندک است

عضو شورای ملی زعفران درباره تاثیر احیای وزارت بازرگانی بر صادرات تصریح کرد: احیای وزارت بازرگانی بدون اقدام و عمل و کار مدیریتی مشکلی را حل نمی‌کند و به عبارت دیگر این وزارتخانه باید چالش‌ها و مشکلات پیش روی تولید و صادرات را یکی پس از دیگری حل کند، چرا که هم اکنون کشاورزان نهاده‌های تولید را با قیمت‌های چشمگیری خریداری می‌کنند، در حالیکه هیچ تضمینی برای خرید محصولشان در بازار وجود ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید