• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • خرید حمایتی؛ دولت درباره زمان و نحوه عرضه محصول به بازار تصمیم می گیرد

خرید حمایتی؛ دولت درباره زمان و نحوه عرضه محصول به بازار تصمیم می گیرد

  • توسط دنیای زعفران
  • بهمن 27, 1398
  • اخبار
خرید حمایتی زعفران

نگهداری زعفران خرید حمایتی در انبار‌های تعاون روستایی

دولت درباره زمان و نحوه عرضه محصول به بازار تصمیم می گیرد

محموله زعفران خریداری شده توسط دولت در قالب اجرای “طرح خرید حمایتی” در خراسان رضوی در قالب چهار انبار ویژه با تمهید شرایط خاص محیطی و فیزیکی نگهداری شده و محفوظ است. وی افزود: بطور قطع دولت تصمیم نهایی را در مورد محموله ۶۸هزار تُنی زعفران انبار شده در خراسان رضوی، تا پیش از فصل جدید برداشت محصول زعفران اتخاذ می‌کند و تا آن زمان با توجه به شرایط استاندارد و ویژه نگهداری زعفران، کیفیت و مرغوبیت محصول بطور کامل و مطلوب حفظ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزخراسان رضوی، مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: در کمتر از 2ماه مدت اجرای ابلاغیه دولت مبنی بر خرید حمایتی زعفران، یعنی در روزهای هشت آبان تا ۳۰آذر ماه گذشته ۶۸تُن و ۸۲۵کیلوگرم محصول زعفران تولیدی کشاورزان در خراسان رضوی خریداری شد.

ایرج ناصری‌مقدم هدف خرید حمایتی زعفران را اجرای طرح دولت توسط سازمان تعاون روستایی برای متعادل نمودن بازار و افزایش سود کشاورز از محصول نهایی اعلام کرد و افزودکل حجم قطعی خرید زعفران در این استان پس از انجام آزمایش درجه‌بندی و انتقال به انبارهای ویژه هم‌اینک در قید مالکیت دولت قرار دارد و محفوظ است.

خرید حمایتی زعفران

وی ادامه داد: تامین امنیت و حراست از انبارهای نگهداری زعفران در چارچوب قرارداد با نیروی انتظامی و شرکتهای حراستی بخش خصوصی انجام می‌شود.

بر همین اساس هر سه روز یکبار پلمپ انبارها با حضور ناظر گشوده شده و کنترل محصول ذخیره از نظر شرایط نگهداری و حجم موجود آن در انبار با دقت و وسواس تمام صورت می‌گیرد.

 ناصری‌مقدم گفت: هنوز دولت برنامه‌ای برای جابه‌جایی و عرضه زعفران خریداری و انبار شده ندارد بنابراین تا زمان تعیین تکلیف و تصمیم‌گیری در این خصوص، نگهداری مناسب و حراست کامل کل محصول ادامه خواهد داشت.

 وی افزود: بطور قطع دولت تصمیم نهایی را در مورد محموله ۶۸هزار تُنی زعفران انبار شده در خراسان رضوی، تا پیش از فصل جدید برداشت محصول زعفران اتخاذ می‌کند و تا آن زمان با توجه به شرایط استاندارد و ویژه نگهداری زعفران، کیفیت و مرغوبیت محصول بطور کامل و مطلوب حفظ می‌شود.

۱۸مرکز خرید حمایتی زعفران امسال در سطح ۱۷شهرستان زعفران‌خیز خراسان رضوی فعال شدند تا محصول کشاورزان این استان بطور حمایتی خریداری شود.

۹۰هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی امسال به کشت زعفران اختصاص یافته بود. حجم محصول برداشت شده از این سطح معادل ۳۲۰تُن اعلام شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید