• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • کارت های بازرگانی یکبار مصرف مانع برند سازی زعفران صادراتی/ نظرات متفاوت اعضای شورای ملی زعفران

کارت های بازرگانی یکبار مصرف مانع برند سازی زعفران صادراتی/ نظرات متفاوت اعضای شورای ملی زعفران

  • توسط دنیای زعفران
  • بهمن 22, 1398
  • اخبار

دوشنبه ؛ نایب رییس شورای ملی زعفران:شیوع کرونا صادرات به چین را کاهش داده است !

سه شنبه ؛ رییس شورای ملی زعفران: شیوع کرونا هیچ تاثیری در صادرات به چین نداشته است !

استفاده از کارت‌های بازرگانی موسوم به اجاره‌ای یا یک‌بار مصرف چند وقتی می شود که در حوزه صادرات باب شده است. در حالی که این موضوع فعالیت تجار حرفه ای در بازارهای صادراتی از جمله زعفران را با مشکل مواجه کرده است. در همین خصوص فعالان بازار زعفران معتقدند که  فعالیت افرادی با کارت های بازرگانی یکبار مصرف عملا مانع از فعالیت‌های مفید و مولد شده است.

در همین خصوص رئیس شورای ملی زعفران گفت: در حال حاضر مشکل صادرات زعفران، کارت های بازرگانی یک بار مصرف و حضور صادرکنندگانی است که اهلیت ندارند و بازار زعفران را با مشکل مواجه می کنند.

محسن احتشام  با بیان اینکه مشکل اصلی صادرکنندگان این حوزه، مدیریت صادرات زعفران است، اظهار کرد:  در واقع در شرایط فعلی صادرکنندگان غیر حرفه ای بازار صادرکنندگان حرفه ای را تحت الشعاع قرار داده اند و باعث خانه نشین شدن آنها شده اند.

بنا به گزارش جهان صنعت نیوز، به گفته ایشان اگر صادرکننده اهلیت صادرات داشته باشد، زعفران صادراتی با برند ملی صادر خواهد شد.

وزارت صنعت هنوز کارت اهلیت صادر نکرده

احتشام افزود: شورای ملی زعفران به وزارت صنعت ،معدن و تجارت پیشنهاد داده است که برای صادرکنندگان زعفران کارت اهلیت صادر کند اما هنوز در این خصوص اقدامی انجام نشده است.

رئیس شورای ملی زعفران بیان کرد: باید از این پس کارت اهلیت مبنای کار صادرکنندگان در این حوزه قرار گیرد تا کسانی که به دنبال دلالی و سوداگری در این حوزه هستند، از گردانه صادرات خارج شوند.

وی با بیان اینکه تنها باید افرادی در این حوزه حضور داشته باشند که اهلیت و تخصص دارند، گفت: کسانی که در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند، باید صادرات انجام دهند. بر این اساس به وزارت صمت پیشنهاداتی داده شده که منتظر هستیم مدرس خیابانی قائم مقام وزیر در امور بازرگانی آنها را به شورای ملی زعفران ابلاغ کند .

چین بازار بزرگ صادراتی زعفران

رئیس شورای ملی زعفران ایران همچنین در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شیوع کرونا در چین تاثیری بر صادرات محصولات سنتی کشاورزی از جمله زعفران داشته است یا خیر،گفت: واقعیت این است که مصرف چینی ها از گیاهانی همچون زعفران که خاصیت دارویی دارد زیاد است . به همین دلیل چین یکی از بازارهای بزرگ زعفران به حساب می آید که صادرات به صورت مرتب به این کشور انجام می شود.

احتشام ادامه داد: اگرچه در حال حاضر که کرونا در چین شیوع پیدا کرده است، مصرف سنتی زعفران در این کشور می تواند التیام بخش باشد اما طی هفته های اخیر صادرات زعفران بدون تغییر باقی مانده و کاهش یا افزایشی نداشته است.

وی افزود: به طور کلی شیوع کرونا در چین تاثیر منفی در صادرات این محصول نداشته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وضعیت صادرات زعفران، این گفتگو را نیز مطالعه فرمایید.

قبلی «
بعدی »

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید