کار روی پروژه تازه نگه داشتن گل زعفران به مدت 60 روز

  • توسط دنیای زعفران
  • بهمن 23, 1399
  • اخبار
زعفران کاران افغانستانی

یک کارآفرین مطرح کرد:

کار روی پروژه تازه نگه داشتن گل زعفران به مدت 60 روز

می توان گل زعفران را به مدت ۶۰ روز نگهداری کنیم، بدون آنکه خراب شود زیرا این محصول به دلیل کیفیت آن، یک محصول مهم است و باید دارای کیفیت مرغوب باشد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،کارآفرینی در همه حوزه‌ها امکان پذیر است؛ فقط کافی است به دنبال اجرای ایده‌های جدید باشیم، گرچه داشتن سرمایه مناسب و برخورداری از نیروی انسانی مجرب نیز می‌تواند تکمیل‌کننده کارآفرینی باشد.

حسین تیموری یکی از کارآفرینانی است که همه عوامل را دور هم جمع کرده تا در حوزه زعفران علاوه بر ایجاد اشتغال، بتواند ایده‌های  جدید خود را اجرا کند.

تاسیس شرکت در حوزه صادرات زعفران

این کار آفرین  با بیان اینکه چند سالی است که جوانان تحصیل کرده در منطقه ژرف از توابع زاوه دور هم جمع شده‌اند و دست به کار بزرگی زده اند،گفت: در زمان تحصیل در دانشگاه برای خرج تحصیل خود مانده بودیم، پدرم مقداری زعفران به من داد تا آن را در بین هم دانشگاهیان توزیع و درآمدی داشته باشم، با این کار، روز به روز به تعداد مشتری‌های زعفران اضافه می‌شد.

او افزود: با کمک مهندسین صنایع جهادکشاورزی زاوه بر آن شدیم که یک شرکت در حوزه صادرات زعفران تاسیس کنیم، به همراه چند جوان شروع به تأسیس شرکت کردیم و توانستیم پروانه بهداشتی بگیریم.

این کارآفرین موفق ادامه داد: عمده فعالیت این شرکت که از سال ۹۲ آغاز شده و اکنون پس از ۷سال تلاش به اینجا رسیده است که درحال حاضر ۱۵خانم سرپرست خانوار در روستای ژرف و ۲۴ نیروی دیگر در دفتر مرکزی در مشهد به واسطه این شرکت مشغول به کار هستند.

ایده‌هایی برای جلوگیری از خشک شدن گل زعفران

تیموری بیان کرد: در حال کار بر روی طرح‌هایی هستیم که بتوانیم گل زعفران را به مدت ۶۰ روز نگهداری کنیم، بدون آنکه خراب شود، زیرا زعفران به دلیل بحث کیفیت آن یک محصول مهم است و باید دارای کیفیت مرغوب باشد که در حال حاضر مشغول به کار بر روی تولید دستگاه‌های خشک کن هستیم که بدون برق و گاز کار کند.

زعفران پفکی 400 درصد

او تصریح کرد: در چند سال آینده بحث زعفران پفکی با ۴۰۰ درصد که درخواست مشتریان خواهد بود و با کمک سپاه ناحیه زاوه این دستگاه اکنون تهیه شده است و در حال توسعه و تولید انبوه آن هستیم.

این کارآفرین موفق که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مکانیک تبدیل انرژی است، تاکید کرد: درحال حاضر کشاورزی می‌کنم و درزمینه کشت زعفران در زاوه صاحب کسب و کاری بسیار گسترده هستم.

 

او با بیان اینکه کشاورزی ساده است و از یدک کشیدن القاب درشت و دهان پرکن حذر می‌کند، اظهار کرد: با ۲۰ نفر از کشاورزان کار را شروع کردیم، درحال حاضر حدود ۱۵ نفر خانم سرپرست خانوار در خط تولید و مجموعه دفتر مرکزی مشهد به طور مستقیم و در زمان برداشت زعفران حدود ۴۰ نفر مشغول فعالیت هستند.

او افزود: کشاورز‌ها در شرایط سختی زندگی می‌کنند و اگرقرار به تغییر باشد همان گونه که خداوند در قرآن می‌فرماید، هیچ ملتی تغییر نخواهند کرد، مگر اینکه خودشان شروع به تغییر کنند، برای تغییر شرایط باید از ظرفیت‌های موجود در روستا بیشترین استفاده را کنیم و توجه به تولید و کارآفرینی می‌تواند راه حل مشکلات باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید