رشد قیمت زعفران / اکثر کشاورزان محصول خود را فروخته اند

  • توسط دنیای زعفران
  • اردیبهشت 4, 1400
  • اخبار
افزایش قیمت زعفران

افزایش 10 درصدی قیمت زعفران در بازار

میری: اکثر زعفران کاران محصول خود را فروخته اند

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران از افزایش ۱۰ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: اما قیمت محصول به سبب کاهش عرضه رشد داشته است. وی تصریح کرد: با توجه به آنکه اغلب کشاورزان زعفران‌ تولیدی خود را فروخته اند، اما باقی مانده محصولات را می توانند با نرخ بالاتری عرضه کنند.

به گزارش دنیای زعفران، قیمت  زعفران طی نیمه دوم فروردین ماه یک رشد 10 تا 15 درصدی را تجربه کرد که آقای میری به این موضوع اشاره کرده است. جدول زیر جزئیات این رشد را نشان میدهد.

افزایش قیمت زعفران

صادرات زعفران ادامه دارد

به گزارش تجارت‌نیوز از باشگاه خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت زعفران ، غلامرضا میری، نایب‌رئیس شورای ملی زعفران از افزایش ۱۰ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم‌کنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۹ میلیون تومان و حداکثر ۱۵ میلیون تومان است. وی با اشاره به اینکه صادرات زعفران کماکان ادامه دارد، افزود: گمرک متاسفانه آمار صادرات اسفند را هم اعلام نکرده است.

اغلب کشاورزان زعفران خود را فروخته اند

میری ادامه داد: با توجه به آنکه اغلب کشاورزان زعفران‌ تولیدی خود را فروخته اند، اما باقی مانده محصولات را می توانند با نرخ بالاتری عرضه کنند.

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران درباره آینده بازار طلای سرخ بیان کرد: با توجه به کاهش عرضه زعفران احتمال رشد مجدد قیمت در بازار وجود دارد.

وی با بیان اینکه قیمت زعفران همانند دیگر کالاها تابع عرضه و تقاضاست، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که تولیدکننده در قیمت‌گذاری محصول نقشی ندارد و منطق عرضه و تقاضا تنها تعیین کننده قیمت بازار است.

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: علی‌رغم افت تقاضا برای خرید زعفران در بازار داخل و صادرات، اما قیمت محصول به سبب کاهش عرضه رشد داشته است، درحالی‌که برخی افراد عوام فریبی می‌کنند که با اعلام قیمت‌ها، نرخ بالا و پایین می‌رود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید