• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • میری: نمی توان انتظار افت قیمت زعفران را داشت +صادرات 7 ماهه مشابه 99

میری: نمی توان انتظار افت قیمت زعفران را داشت +صادرات 7 ماهه مشابه 99

  • توسط دنیای زعفران
  • آبان 22, 1400
  • اخبار
چشم انداز بازار زعفران - کاهش قیمت زعفران - آینده قیمت زعفران

زعفران بالاخره ۳۰ میلیونی شد

میری: نمی توان انتظار کاهش قیمت زعفران را داشت

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۱۹ میلیون تومان و حداکثر ۳۰ میلیون تومان است درباره پیش بینی روند بازار تصریح کرد که نمی توان انتظار کاهش قیمت زعفران را داشته و گفت: با توجه به پیش بینی کاهش تولید نمی‌توان انتظار افت قیمت را داشت، همواره برآورد می‌شود که قیمت افزایش یابد یا در همین سطح باقی بماند چرا که با کاهش قیمت زعفران، تولید به دلیل شرایط خشکسالی و کمبود محصول برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد. به گفته وی صادرات 7 ماهه ثابت و تولید کاهشی است.

قیمت زعفران در عمده فروشی

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامرضا میری درباره افت قیمت زعفران ،  از افزایش قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۱۹ میلیون تومان و حداکثر ۳۰ میلیون تومان است.

وی افزود: قیمت هر کیلو زعفران دسته مربوط به سال گذشته از ۸ میلیون به ۱۹ میلیون تومان، زعفران پوشال از ۹ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲۳ میلیون تومان و زعفران نگین از ۱۲ تا ۱۷ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت زعفران در خرده فروشی

میری حداقل قیمت هر مثقال زعفران دسته در مغازه برای مصرف کننده را ۱۱۰ هزار تومان، سرگل ۱۴۰ هزار تومان و نگین ۱۷۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به بسته بندی قیمت کمی متفاوت است چرا که برخی زعفران‌ها در بسته‌بندی‌های معمولی و برخی دیگر در بسته‌بندی‌هایی که حدود ۱۰ هزار تومان هزینه دارد، عرضه می‌شود.

روند قیمت ها و صادرات

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: طی هفته‌های اخیر سرعت روند صعودی قیمت زعفران چشمگیر بوده که طی روزهای اخیر با ورود محصول به بازار روند ثابت مانده است.

وی با اشاره به اینکه صادرات زعفران کماکان در حال انجام است، بیان کرد: تا اعلام آمار گمرک نمی‌توان اظهارنظری راجع به روند مثبت یا منفی گرانی بر صادرات داشت، از این رو تا ۱۵ آذر باید منتظر آمار اعلامی ماند.

صادرات تا پایان مهرماه مشابه سال قبل بوده است

میری با بیان اینکه صادرات در ۶ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است، گفت: بنابر آمار ۷ ماهه گمرک، صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه تغییری نداشته است و به تعبیر دیگر میزان زعفران صادراتی بالانس شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برداشت زعفران تا پایان آذر کماکان ادامه دارد، بیان کرد: بنابر بررسی‌های صورت گرفته و آمار اعلامی کشاورزان، تولید زعفران نسبت به سال گذشته ناشی از شرایط خشکسالی کاهش داشته است، اما تا پایان فصل برداشت نمی‌توان درصدی را اعلام کرد.

 

نمی توان انتظر کاهش قیمت زعفران را داشت

میری درباره آینده بازار طلای سرخ بیان کرد: با توجه به پیش بینی کاهش تولید نمی‌توان انتظار کاهش قیمت زعفران را داشت، همواره برآورد می‌شود که قیمت افزایش یابد یا در همین سطح باقی بماند چرا که با کاهش قیمت زعفران، تولید به دلیل شرایط خشکسالی و کمبود محصول برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد.

کاهش تولید مسلم است

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: تا پایان فصل برداشت نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به شرایط بازار داشت، اما آنچه مسلم است تولید این‌ محصول نسبت به سال قبل ناشی از شرایط خشکسالی کاهش می یابد که این امر بی تاثیر در بازار زعفران نیست.

قبلی «
بعدی »

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید