انعقاد تفاهم نامه صادرات زعفران به چین

  • توسط دنیای زعفران
  • اردیبهشت 20, 1402
  • اخبار

رئیس جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از انعقاد تفاهم‌نامه صادرات زعفران به چین توسط تجار این استان خبر داد.

به گزارش دنیای زعفران رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از انعقاد تفاهم‌نامه صادرات زعفران به چین از خراسان حنوبی خبر داد و گفت: امیدواریم با انعقاد تفاهم‌نامه‌های صادراتی، گام موثری در جهت توسعه اقتصادی محصولات کشاورزی خراسان جنوبی برداشته شود.

به گزارش دنیای زعفران ، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، مهدی جعفری در نشست تجاری ایران و چین، هدف اصلی نمایشگاه ایران اکسپو را توسعه صادرات خواند و افزود: با وجود محصولات مزیت‌دار استان خراسان جنوبی توانستیم نشستی را با تجار چینی برگزار کنیم و تفاهم‌نامه خوبی در حوزه زعفران منعقد شد.

شروع اقدامات جهت ارزیابی کیفیت زعفران توسط چین

وی بیان کرد: براساس این تفاهم‌نامه ۲ کیلو و ۵۰۰ گرم زعفران برای اقدامات آزمایشگاهی در اختیار تاجر چینی قرار گرفت تا نتایج آزمایش ما با چین مقایسه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در نشست امروز مسئولان ایران در شانگهای هم حضور داشتند و در حوزه زعفران مراداتی را در آینده خواهیم داشت تا ارتباط بخش دولتی با بخش خصوصی چین تقویت شود.

تلاش جهت گسترش صادرات سایر محصولات

وی افزود: مذاکرات صورت گرفته و توانمندی‌های خراسان جنوبی معرفی شد و درخصوص صادرات فناوری‌ها، علم و دانش گلخانه‌ای و صنایع تکمیلی هم بحث و تبادل نظر کردیم.

جعفری اظهار کرد: از کشور افغانستان واردات خشکبار را در نظر گرفتیم و به زودی تیم اقتصادی استان به کشور افغانستان سفر می‌کند.

وی گفت: نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های نهفته فراوانی است و کسی که بتواند با زیرکی فعالیت خوبی در نمایشگاه داشته باشد، بازارهای خوبی را جذب خواهد کرد.

همدلی نهادهای مختلف جهت رونق صادرات زعفران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: منطقه ویژه اقتصادی، سازمان جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی استان با همدلی و همراهی، تیم اقتصادی خوبی را در نمایشگاه رقم زده‌اند که امیدواریم در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی موثر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به منظور مذاکره با هیات‌های تجاری خارجی برای صادرات محصولات مزیت‌دار کشاورزی استان از جمله زرشک، زعفران و عناب در پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (اکسپو ۲۰۲۳) و غرفه خراسان جنوبی حضور پیدا کرد.

استاندار خراسان جنوبی نیز با همراهی معاونین هماهنگی امور عمرانی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار و شماری از مدیران استان در این نمایشگاه و غرفه خراسان جنوبی حضور یافت.

نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۳ که پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران به شمار می‌رود، هفدهم اردیبهشت ماه با حضور رئیس جمهور در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد و تا بیستم اردیبهشت با حضور ۷۵۰ شرکت داخلی و نمایندگانی از ۶۰ کشور برپاست.

بیشتر بخوانید :

صادرات زعفران افغانستان در سال گذشته ؛ ۶۹ تن به ارزش ۲۲ میلیون دلار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید