محققان دانشگاه تهران: زعفران برای درمان اختلال بیش فعالی هم مفید است

یافته های جدید محققان دانشگاه تهران نشان داد:

زعفران برای درمان اختلال بیش فعالی هم مفید است

در حالیکه خواص دارویی بسیاری برای زعفران از جمله در درمان افسردگی و … کشف شده است، محققان در مطالعات جدید خود دریافتند زعفران می تواند برای درمان کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی سودمند باشد.

به گزارش مهر ، اختلال بیش فعالی یکی از شایع‌ترین اختلالات عصب شناختی در دوره کودکی و نوجوانی است. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه تهران در مطالعه‌ای دریافتند زعفران دارای خواص ضدافسردگی و تقویت کننده حافظه است و می‌تواند همانند داروهای متداول برای درمان اختلال بیش فعالی نظیر ریتالین، برای کنترل علائم موثر باشد.

زعفران موفق مثل ریتالین

محققان در آزمایشات اولیه که بر کودکان بین ۶ و ۱۷ سال مبتلا به این بیماری، انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که زعفران توانست مانند ریتالین که از سوی پزشکان تجویز می‌شود، در کنترل علائم و عوارض این بیماری موفق عمل کند. آنها افزودند: «زعفران می‌تواند به عنوان یک داروی گیاهی، جایگزین داروهای پزشکی تجویز شده برای این بیماران باشد، به ویژه برای کسانی که از عوارض این داروها نظیر حالت تهوع، معده درد، کاهش اشتها، بیخوابی و سردرد رنج می‌برند. گفتنی است ۳۰ درصد این بیماران با این مشکل روبرو هستند.»

محققان به مدت ۶ هفته تأثیر دارو و زعفران را روی ۵۴ تن از شرکت کنندگان در این تحقیق بررسی کردند. محققان بر ضرورت اجرای تحقیقات بیشتر بر نقش زعفران در درمان این اختلالات تأکید کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

داده ها

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید