• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • خرید حمایتی قیمت ها را متعادل کرد/ قیمت زعفران رشد خواهد کرد/آخرین امار خرید حمایتی

خرید حمایتی قیمت ها را متعادل کرد/ قیمت زعفران رشد خواهد کرد/آخرین امار خرید حمایتی

  • توسط دنیای زعفران
  • آذر 4, 1399
  • اخبار
تعیین قیمت خرید حمایتی زعفران - انبار زعفران تعاون روستایی مشهد - قیمت حمایتی زعفران در سال 1401 - مزایده زعفران تعاون روستایی

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی در خصوص خرید حمایتی زعفران توضیح داد:

خرید حمایتی قیمت ها را متعادل کرد/ قیمت زعفران رشد خواهد کرد/آخرین امار خرید حمایتی

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی، می گوید که خرید حمایتی زعفران منجر به متعادل شدن قیمت زعفران در بازار شد. وی کل خرید حمایتی انجام شده در 10مرکز فعال در این استان را نیز 4.9 تن اعلام کرد که بسیار کمتر از سال گذشته است.

به گزارش دنیای زعفران، بسیاری از فعالان از بهانه تراشی ها در مسیر خرید و تعداد کم مراکز خرید حمایتی گلایه مندند و بارها این موضوع را به ما منتقل کرده اند اما آقای ناصری می گوید که :” : در خرید حمایتی، ممکن است در سالی، 10 درصد محصولات موجود در بازار خریداری شود و در سالی دیگر، هیچ خریدی انجام نشود”.

ناصری در خصوص قیمت زعفران هم گفت: قیمت زعفران بالا خواهد رفت، بنابراین کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیاز در بازار و یا در بازار حمایتی عرضه داشته‌ باشند. زعفران را نگه‌ دارند، زیرا قیمت زعفران در حال حاضر بالاتر از چیزی‌ است که در بازار عرضه می‌شود.

مشروح خبر: خرید حمایتی با تضمینی متفاوت است

ایرج ناصری‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص خرید حمایتی زعفران اظهار ‌کرد: خرید حمایتی به معنای ورود سازمان‌های دولتی به بازار برای تثبیت قیمت‌ها است تا کشاورز ضرر نکند. تعاونی روستایی و جهاد کشاورزی با ورود خود، جلوی کاهش قیمت را گرفت و در حال حاضر قیمت زعفران در بازار تقریبا با قیمت خرید حمایتی تعادل دارد.

وی در خصوص تفاوت این نوع خرید با خرید تضمینی گفت: خرید تضمینی با خرید حمایتی تفاوت دارد و زعفران همواره به صورت حمایتی خریداری می‌شود. در خرید تضمینی، تمام محصولات موجود در بازار خریداری می‌شود اما خرید حمایتی صرفا برای ایجاد تعادل در بازار بوده و هدف‌گذاری مانند خرید تضمینی در آن وجود ندارد. در حال حاضر ما در خرید حمایتی به هدف خود مبنی بر ایجاد تعادل در بازار رسیده‌ایم.

مدیر تعاون روستایی خراسان ‌رضوی افزود: در خرید حمایتی، ممکن است در سالی، 10 درصد محصولات موجود در بازار خریداری شود و در سالی دیگر، هیچ خریدی انجام نشود. به طور مثال در زمینه کشمش در خراسان ‌شمالی، بدون خرید صرفا با ورود، قیمت از 1500 تومان به 4500 تومان رسید.

ناصری‌مقدم در خصوص آمار زعفران خریداری شده تاکنون عنوان ‌کرد: خرید حمایتی زعفران از 11 آبان‌ ماه سال 99 آغاز شده‌، تا 30 آذر ماه ادامه دارد و این خرید در 10 مرکز انجام می‌شود که تاکنون حدود 4 تن و 900 کیلو خرید انجام شده ‌است.

قیمت زعفران بالا خواهد رفت

وی با اشاره به افزایش قیمت زعفران در آینده تصریح کرد: قیمت زعفران بالا خواهد رفت، بنابراین کشاورزان عجله نکنند و به میزان نیاز در بازار و یا در بازار حمایتی عرضه داشته‌ باشند. زعفران را نگه‌ دارند، زیرا قیمت زعفران در حال حاضر بالاتر از چیزی‌ است که در بازار عرضه می‌شود.

خرید حمایتی زعفران - انبار زعفران تعاون روستایی مشهد

تصویری از انبار زعفران تعاون روستایی مشهد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

گزارش روزانه بازار زیره و زعفران و پسته در بورس

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

دریافت کد بورسی

درباره ما

مزیت های خرید اشتراک +راهنما