• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • غوغای زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا ؛ زعفران تعاون روستایی بالاخره فروش رفت

غوغای زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا ؛ زعفران تعاون روستایی بالاخره فروش رفت

  • توسط دنیای زعفران
  • اسفند 16, 1399
  • اخبار
معامله زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا

غوغای زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا

زعفران تعاون روستایی بالاخره فروش رفت

بیش از 46 تن زعفران تعاون روستایی در تالار فیزیکی بورس کالا معامله شد

در حالیکه حدود 70 تن زعفران خریداری شده توسط تعاون روستایی در پاییز سال 1398 در انبارها مانده بود، امروز بالاخره بخش اعظمی از این زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا به فروش رسید تا بازار بتواند یک نفس راحت بکشد. البته قیمت زعفران در این معامله 8.8 میلیون تومان بود که عدد بالایی نیست و بسیار کمتر از قیمت خرید (زعفران نگین) تعاون روستایی است.

البته مقداری از این 70 تن زعفران نیز پیشتر فروخته شده بود و اکنون تقریبا تمام زعفران تعاون روستایی فروش رفته است. در گزارشی به جزئیات این موضوع خواهیم پرداخت

به گزارش دنیای زعفران، تعاون روستایی محصول خود را در دو قالب زعفران پوشال و سبد زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا عرضه کرده است و پوشال به قیمت 7.9 میلیون تومان و سبد زعفران به قیمت 8.8 میلیون تومان معامله شد.

طلف اطلاعیه عرضه بورس کالا مشخصات سبد زعفران به این صورت بوده است: “تولید1398. سبدزعفران شامل 30%نگین 12%سرگل 47%پوشال مرغوب11%پوشال معمولی تحویل شهرستان مشهددر بسته های مخصوص نایلونی پلمپ شده حداکثر5کیلوگرم-خریدارمیتواندقبل از خریدمحصول رارویت نماید”

ظاهرا خریدار یک شرکت زعفرانی بوده است که همه محصول را یکجا خریده است. بعدا مصطفوی، مدیرعامل شرکت طلای سرخ و صاحب ایده اوسک اعلام کرد که این زعفران توسط سازمان اوسک خریداری شده است!

معامله زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا

آمار معامله زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا – 16 اسفند 1399

گزارش سایت رسمی بورس کالا با عنوان غوغای طلای سرخ در بورس کالا

سایت کالاخبر، رسانه رسمی بورس کالا در خصوص عرضه 46 تن زعفران در تالار فیزیکی بورس کالا نوشت: امروز در آماری قابل توجه ۴۶ تن و ۴۷۰ کیلوگرم زعفران به ارزش ۴هزار و ۱۱۰میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال در تالار کشاورزی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت تا شنبه ای زعفرانی برای فعالان این تالار به ثبت برسد.

به گزارش «کالاخبر»، براساس آمار معاملات بورس کالای ایران امروز ۴۶ تن و ۲۴۰ کیلوگرم سبد زعفران سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حالی با نرخ ۸۸ هزار و ۴۴۷ ریال به ازای هر گرم بر روی تابلوی تالار کشاورزی رفت که با توجه به تقاضای ۵۰ تن و ۲۱۰ کیلوگرمی و شکل گیری رقابت در میان متقاضیان، قیمت به ۸۸ هزار و ۵۰۹ ریال رسید.

در این روز ۲۳۰ کیلوگرم زعفران رشته ای درجه ۱ (پوشال مرغوب) سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران نیز به قیمت ۷۹ هزار و ۴۲۰ ریال عرضه و در همین نرخ به فروش رسید.

اوضاع آرام بازار زعفران

در این میان از بازار زعفران خبر می رسد که در آستانه عید نوروز و البته با توجه به شیوع ویروس کرونا، زعفران بازار آرامی را سپری می کند و علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در این باره اعلام کرده که هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۷ تا ۸ میلیون تومان و حداکثر ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان است و تا پایان سال نوسان خاصی در بازار متصور نیستیم.

پیشنهاد ثبت روز ملی زعفران

خبرخوش این روزهای بازار زعفران به نامه وزیر جهاد کشاورزی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درخواست ثبت “روز ملی زعفران” با همراهی سازمان جهانی OSEC برمی گردد که سید احسان مصطفوی، طراح و پیشنهاد دهنده سازمانی جهانی OSEC در این خصوص گفت: برای جلوگیری از خروج مالکیت زعفران از دست ایران، تشکیل سازمان اوسک امری ضروری است که در این راستا ایجاد سامانه اصالت سنجی زعفران توسط هوش مصنوعی، صیانت از پیاز زعفران، ثبت روز ملی و جهانی زعفران نیز از اقدامات در حال انجام است.

وی افزود: خوشبختانه با مساعدت وزیر جهاد کشاورزی، پیشنهاد ثبت روز ملی زعفران در تقویم کشورمان به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده و امیدواریم در تقویم سال آینده شاهد ثبت این روز بزرگ که در واقع قدردانی از کشاورزان و زعفران کارانی که چندین سال برای حفظ طلای سرخ ایرانی کوشش دارند، باشیم.

قبلی «
بعدی »

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید