• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • امیدواری دبیر شورای ملی به جبران عقب ماندگی نرخ زعفران نسبت به نرخ ارز

امیدواری دبیر شورای ملی به جبران عقب ماندگی نرخ زعفران نسبت به نرخ ارز

  • توسط دنیای زعفران
  • اردیبهشت 16, 1398
  • اخبار

دبیر شورای ملی زعفران تاکید کرد:

زعفران صادراتی متناسب با رشد نرخ ارز اصلاح نشده است

منوچهری: امیدوار به واقعی تر شدن قیمت زعفران هستیم

منوچهری دبیر شورای ملی زعفران گفت: موضوع دیگری که در خصوص بازار زعفران وجود دارد بحث قیمت است به طوریکه قیمت زعفران صادراتی متناسب با افزایش نرخ ارز، اصلاح‌نشده و کماکان سود اصلی حاصل از تولید این محصول ارزشمند به زعفرانکار ایرانی نمی رسد از این رو به نظر می رسد با هم اندیشی فعالان این بازار و شورای ملی زعفران بتوان زمینه واقعی تر شدن قیمت زعفران را مهیا کرد.

این اظهارات منوچهری در حالی است که برخی اعضای این شورا ( که عمدتا صادرکننده زعفران هستند) نظر دیگری دارند. گفتنی است منوچهری دبیر شورای ملی زعفران، فعال این صنعت نیست و با نگاه متفاوتی به واقعیت ها نگاه میکند.

پیشنهاد عرضه زعفران بسته بندی شده در بورس

به گزارش ایلنا، دبیر شورای ملی زعفران دیروز یک شنبه ضمن اعلام این مطلب گفت که با عرضه زعفران بسته بندی شده در بورس کالا، مشتریان صادراتی این محصول را خریداری کرده و علاوه بر ارتقای برند زعفران ایران در بازارهای جهانی، سود حاصل از فرآیند بسته‌بندی نیز به جیب تولیدکنندگان داخلی خواهد رفت.

فرشید منوچهری، دبیر شورای ملی زعفران در خصوص راهکارهای کمک بورس کالا به تحقق شعار سال و رونق تولید در بخش زعفران به خبرنگار اقتصادی ایلنا، گفت: معاملات زعفران در بورس کالا طی یکی دو سال اخیر با رونق مواجه شده و ابزارهای مالی نیز برای زعفران در بورس ایجاد شده است. در این بین در روند معاملات زعفران، مشتریان صادراتی می‌توانند از طریق نمایندگان خود زعفران فله را از بورس کالا خریداری کرده و سپس با استفاده از امکانات و تجهیزات خود، اقدام به فرآوری و بسته‌بندی زعفران با برند دلخواه خود کنند.

وی افزود: پیشنهاد ما به بورس کالا و فعالان بازار زعفران این است که جهت رونق تولید داخلی، تمهیداتی اندیشیده شود که امکان عرضه زعفران بسته‌بندی‌شده در بورس فراهم شود که این کار در سایه همکاری و هماهنگی مسئولان بورس کالا و فعالان حوزه زعفران امکان‌پذیر است.

این اقدام سبب ارتقای زعفران می شود

منوچهری ضمن تأکید بر این نکته که با این کار هم ارزش‌افزوده بیشتری ایجاد خواهد شد و هم در بخش اشتغال فعالان بخش فرآوری و بسته‌بندی زعفران اقدامات خوبی برداشته می شود، اظهار داشت: رونق تولید بدون رونق صادرات مفهوم واقعی نخواهد داشت که با عرضه زعفران بسته‌بندی در بورس می‌توان سازوکاری در نظر گرفت که زعفران با کیفیت مناسب و استاندارد طبق ضوابط خاص در بورس کالا عرضه شود و مشتریان صادراتی، زعفران بسته‌بندی‌شده با برند ایرانی خریداری کنند. این اقدام سبب می‌شود سایر برندهای زعفران برای ارتقای کیفی محصول خود تلاش کنند و سود حاصل از فرآیند بسته‌بندی نیز به جیب تولیدکنندگان داخلی خواهد رفت.

اهتمام شورای ملی زعفران به بهبود قیمت ها

منوچهری در خاتمه گفت: موضوع دیگری که در خصوص بازار زعفران وجود دارد بحث قیمت است به طوریکه قیمت زعفران صادراتی متناسب با افزایش نرخ ارز، اصلاح‌نشده و کماکان سود اصلی حاصل از تولید این محصول ارزشمند به زعفرانکار ایرانی نمی رسد از این رو به نظر می رسد با هم اندیشی فعالان این بازار و شورای ملی زعفران بتوان زمینه واقعی تر شدن قیمت زعفران را مهیا کرد. e-uX� �

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید