• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • زنگنه: پول بلوکه شده زعفرانکاران آزاد شد؛بخشی از مطالبات پرداخت شد/ ۶۴ میلیارد تومان از طلب کشاورزان باقی مانده است

زنگنه: پول بلوکه شده زعفرانکاران آزاد شد؛بخشی از مطالبات پرداخت شد/ ۶۴ میلیارد تومان از طلب کشاورزان باقی مانده است

  • توسط دنیای زعفران
  • مرداد 6, 1399
  • اخبار

باقیمانده زعفران تعاونی برای صادرات استفاده خواهد شد!

محسن زنگنه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به تاخیر در پرداخت و تصفیه کامل مطالبات زعفرانکاران، دو اقدام در این رابطه انجام شد که نخستین آن فروش بخشی از زعفران خریداری شده در بورس بود.

وی ادامه داد: عرضه همه زعفران خریداری شده در بورس به دلیل بر هم خوردن تراز بین عرضه و تقاضا و کاهش قیمت زعفران با این اقدام، امکان پذیر نبود لذا تصمیم گرفته شده باقی زعفران خریداری شده برای صادرات استفاده شود.

محسن زنگنه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نماینده تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در اقدامی دیگر برای تامین منابع به منظور پرداخت مطالبات زعفرانکاران ،مجوز یک خط اعتباری به میزان هزار میلیارد ریال از بانک مرکزی گرفته شد تا در اختیار بانک کشاورزی برای تخصیص و پرداخت به عنوان مطالبات کشاورزان گذاشته شود.

زنگنه افزود: این خط اعتباری حدود دو هفته پیش گرفته شد و قرار بود این مبلغ بلافاصله به حساب سازمان تعاون روستایی بیاید اما در پیگیری‌های انجام شده مشخص شد سازمان تعاون روستایی پیش از این تسهیلاتی را از بانک کشاورزی گرفته که بازپرداخت آن به تعویق افتاده است و بانک مذکور نیز تا زمان تعیین تکلیف بازپرداخت این تسهیلات، از جریان افتادن اعتبار هزار میلیارد ریالی برای پرداخت به زعفرانکاران جلوگیری کرده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در روز گذشته با معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: قرار شد در هماهنگی با بانک کشاورزی طبق تفاهمی این بانک فعلا بحث تسهیلات تعویق افتاده را در موضوع این خط اعتباری دخالت ندهد و امروز ۵۰۰ میلیارد ریال و تا پایان هفته ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر را به حساب سازمان تعاون روستایی واریز کند.

نماینده تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در تماسی که با رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گرفتم قرار شد ۵۰ میلیارد تومان نخست از فردا صبح به حساب کشاورزانی که هنوز از این سازمان مطالبه دارند واریز می‌شود.

زنگنه افزود: حدود ۶۴ میلیارد تومان دیگر از طلب کشاورزان باقی می‌ماند که امیدواریم این مبلغ نیز با تامین اعتبار از سوی وزارت جهادکشاورزی یا سازمان تعاون روستایی به زودی تامین شود.

پارسال ۹ هزار و ۵۰۲ کشاورز در استان خراسان رضوی بیش از ۶۸ تن و ۸۲۵ کیلوگرم زعفران تولیدی خود را در قالب طرح خرید حمایتی زعفران به سازمان تعاون روستایی این استان تحویل دادند که با بیش از پنج هزار نفر از این تعدادکشاورزان تصفیه حساب کامل ۱۰۰ درصدی شده و با حدود چهار هزار کشاورز دیگر نیز تا این لحظه ۷۳.۸ درصد تصفیه شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

داده ها

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید