برداشت زعفران در گیلان ،شهر صومعه سرا، آغاز شد

  • توسط دنیای زعفران
  • آبان 9, 1399
  • اخبار

مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت : زعفران کاران برداشت محصول خود را  از سطح ۱۲ هزار متر مربع  اراضی این شهرستان آغاز کردند.

احمد پادیاب روز پنجشنبه در حاشیه برداشت زعفران در روستای نفوت در گفتگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: روستای نفوت قطب تولید زعفران گیلان است که باتلاش خانواده صفرزاده  طی چندین سال شاهد توسعه سطح زیر کشت آن هستیم .
وی  با اشاره به اینکه کاشت زعفران در این شهرستان نسبت به سال قبل ۱۰درصد افزایش یافته است افزود:پیش‌بینی می‌شود ۲۵ نفر زارع ،  ۳کیلو و ۶۰۰ گرم زعفران  برداشت کنند .

وی با اشاره به اینکه  این محصول در شهریور کشت  و برداشت آن در آبان‌ماه آغاز می شود خاطرنشان کرد: کشت زعفران در شهرستان صومعه سرا  به صورت تلفیقی با چند محصول و حتی در بین درختان صنوبر به خوبی جواب داده و بر درآمد اقتصادی کشاورزان می افزاید .

وی افزود: بخاطر شرایط اقلیمی و خاک مناسب، پیاز ‌زعفران در این مناطق بزرگتر و گل های بیشتر می دهد و با  کیفیت بالا  قابلیت رقابت با زعفران صادراتی را دارد.

شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی چون برنج ،صنوبر ،ماهیان پرورشی ،پاچ باقلا ،نیشکر کدو و هندوانه می باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید