توضیحات حسینی درباره وضعیت بازار زعفران

  • توسط دنیای زعفران
  • اسفند 15, 1399
  • اخبار
حسینی درباره وضعیت بازار زعفران

توضیحات حسینی درباره وضعیت بازار زعفران

حسینی فعال بازار و عضو شورای ملی زعفران از ثبات قیمت زعفران در بازار شب عید خبر داد و در خصوص وضعیت بازار زعفران گفت: با توجه به محدودیت سفر و مهمانی ها، تقاضایی برای خرید زعفران در بازار نیست. وی قیمت ها رد محدوده 13 تا 4 میلیون تومان عنوان کرد و با توضیحات مختلف، وضعیت بازار زعفران را کسادآلود توصیف کرد.

خبرآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص وضعیت بازار زعفران نوشت: علی حسینی عضو شورای ملی زعفران از ثبات قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۷ تا ۸ میلیون تومان و حداکثر ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان است.

وی قیمت زعفران را تابع عرضه و تقاضا دانست و افزود: زمانی که عرضه محصول در بازار افزایش یابد و کششی برای خرید وجود نداشته باشد، بدیهی است که قیمت‌ها کاهش می‌یابد و با کمبود عرضه قیمت بالا می‌رود.

حسینی با اشاره به اینکه نوسان خاصی تا پایان سال در بازار متصور نیستیم، بیان کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، محدودیت سفرها، مراسم و مهمانی مصرف زعفران کاهش می‌یابد که با این وجود بازار التهاب چندانی نخواهد داشت.

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: با وجود گسترش ویروس منحوس کرونا در کشورهای منطقه، قیمت زعفران تغییری نخواهد داشت چرا که صادرات روند عادی خود را دارد.

هر کیلو زعفران چند میلیون تومان است؟

وی در خصوص وضعیت بازار زعفران در خارج از کشور و صادرات محصول، با بیان اینکه امکان بازاریابی بازارهای جدید صادرات وجود ندارد، گفت: با توجه به برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی و عدم شرکت در این بازارها، همانند گذشته امکان بازاریابی وجود ندارد، به همین خاطر نمی‌توان انتظار جهش چشمگیر در صادرات را داشت. از این رو تا زمانی که محدودیت‌های کرونا در دنیا به پایان نرسد، نمی‌توان این انتظار را داشت.

وی سطح زیر کشت زعفران را ۱۲۰۰ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: با توجه به سطح زیرکشت پیش بینی اگر حداقل تولید ۴۰۰ تن باشد، اما آمار دقیق تولید را وزارت جهاد کشاورزی باید اعلام کند.

عضو شورای ملی زعفران در پایان با بیان اینکه ۲۰ درصد تولید زعفران در داخل کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد تولید زعفران باید تولید شود، زیرا همه ساله از این میزان صادرات و بخش کمی از آن استفاده می‌شود که برای توسعه بازارهای هدف از این است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست داده های قیمت نقدی (spot price) و نحوه تهیه

یادداشت ها

بخش آموزشی دنیای زعفران

ارتباط با ما

قیمت روز زعفران زعفران در بورس

بنر قیمت روز زعفران – بازار نقدی

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید